Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
A. Skaisgirytė: Rusija tikrai pasinaudos Lenkijos ūkininkų priekaištais dėl ukrainietiškų grūdų

Penktadienį kelyje ties Lietuvos pasieniu prasidedant Lenkijos ūkininkų blokadai, prezidento vyriausioji patarėja Asta Skaisgirytė sako, kad panašūs protestai vyksta visoje Europos Sąjungoje (ES) ir Lenkija šiuo klausimu nėra išskirtinė šalis. Tačiau, kalbėdama apie ukrainietiškų grūdų aspektą, ji tikino, jog susidariusia situacija Rusija pasinaudos ir stengsis įpilti „žibalo į ugnį“.

„Žinoma, kad kalbant ypač apie Ukrainos aspektą, ten kur yra ukrainietiški grūdai, tai Rusija tikrai pasinaudos proga ir dar pasistengs įpilti žibalo į ugnį, kad Ukraina nuo to nukentėtų“, – ketvirtadienį žurnalistms teigė A. Skaisgirytė.

„Mūsų tikslas yra įsiklausyti į ūkininkų reikalavimus, tačiau Ukrainai sudaryti maksimaliai palankias sąlygas eksportuoti savo grūdus, nes tai yra kariaujanti šalis ir jiems reikia finansavimo tam, kad galėtų atsilaikyti prieš Rusiją“, – sakė ji, pažymėdama, kad protestais Rusija gali pasinaudoti tam, jog sukeltų dar didesnį priešiškumą Ukrainai.

A. Skaisgirytė taip pat kalbėjo, kad artimiausiu metu buvo planuojamas Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos prezidentų susitikimas, tačiau dėl ūkininkų protestų jis nukeltas vėlesniam laikui.

„Įtampos dar pradėjo kilti praeitą rudenį, ir Lietuvos prezidentas po to daug kartų kalbėjo ir su prezidentu Duda, ir su prezidentu Zelenskiu. Buvo planuojamas Liublino trikampio susitikimas prezidentų lygiu, dėl ūkininkų protestų jis nukeltas vėlesniam laikui, bet mes turime veikti, kad jį pavyktų suorganizuoti“, – akcentavo prezidento patarėja.

ELTA primena, kad Lenkijos ūkininkai nuo penktadienio ketina blokuoti kelią tarp Kalvarijos ir Lenkijos Suvalkų apskrities Budzisko kaimo. Maždaug savaitę turinčios trukti akcijos metu norima tikrinti transportuojamų ukrainietiškų grūdų kiekius.

Praėjusią savaitę Lenkijos ūkininkai blokavo kelius į Ukrainą, taip pat – pagrindinį šalies greitkelį į Vokietiją. Protestuojama dėl, lenkų žemdirbių vertinimu, nesąžiningos konkurencijos, nes ukrainiečių grūdai yra pigesni ir mažina produkcijos kainas visoje Europoje.

Baiminamasi, kad įtampa tarp Lenkijos ir Ukrainos gali būti išnaudota Rusijos provokatorių.

Rekomenduojami video