Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
A. Širinskienė siūlo riboti LRT generalinio direktoriaus kadencijų skaičių

Grupė opozicinėms Lietuvos regionų, Lietuvos valstiečių iš žaliųjų sąjungos, „Vardan Lietuvos“ ir Darbo partijos frakcijoms priklausančių Seimo narių registravo Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siūlo riboti LRT generalinio direktoriaus kadencijų skaičių, skelbiama Seimo narės Agnės Širinskienės pranešime žiniasklaidai.

„LRT įstatymas riboja LRT Tarybos, Tarybos pirmininko, LRT etikos kontrolieriaus, LRT vidaus audito tarnybos vadovo kadencijų skaičių. Įstatymas aiškiai nurodo, kad šie aukštas pareigas užimantys asmenys gali būti skiriami tik dvi kadencijas iš eilės. Tuo tarpu LRT generalinio direktoriaus kadencijų skaičius nėra ribotas. To įstatymo leidėjas, priimdamas naujos redakcijos LRT įstatymą, nepaaiškino.

Taigi, gali susiklostyti situacija, kai vienas ir tas pats asmuo LRT vadovauja dešimtmečiais. Tokia praktika yra ydinga, paveldėta iš sovietmečio. Kone dešimtmetis, kaip ją palaipsniui siekiama panaikinti valstybės ir savivaldybių įmonėse, viešosiose įstaigose, kurių steigėjas yra valstybė. LRT, viešoji įstaiga, priklausanti valstybei, neturėtų būti išimtis. Dėl to ir siūlome nustatyti, kad vienas ir tas pats asmuo negalėtų užimti LRT generalinio direktoriaus pareigų ilgiau, nei dvi kadencijas iš eilės“, – sako A. Širinskienė.

Pranešama, kad LRT įstatymo pataisas taip pat pasirašė Seimo narė Asta Kubilienė. Jos teigimu, kadencijų skaičiaus ribojimu siekiama užtikrinti LRT valdysenos skaidrumą ir lankstumą.

„Kiekvienas žinome vadovų, kurie praeityje įstaigoms yra vadovavę 15 ar 20 metų, bet praktika rodo, kad tokių įstaigų valdysena ilgainiui sustabarėja, nemotyvuoja vadovo stengtis įgyvendinti naujovių. Dešimtmečiais trunkantis vienasmenis vadovavimas sukuria prielaidas ir neskaidriems santykiams užsimegzti. Dėl to vakarų šalyse ir siekiama riboti kadencijas, kurti sąlygas vadovaujančio personalo kaitai ir atsinaujinimui. Tad įstatymo pakeitimus parengėme linkėdami LRT tapti modernia vakarietiška žiniasklaidos priemone“, – teigia Seimo narė A. Kubilienė.

Seimo nario Luko Savicko teigimu, pati LRT įstatymo reguliavimo visuma, LRT misijos ir paskirties visuomenėje išskirtinumas ragina kalbėti apie LRT direktoriaus kadencijų skaičiaus ribojimą.

„LRT yra išskirtinę misiją visuomenėje turinti žiniasklaidos priemonė, jai turi būti taikomi modernūs, didesnį skaidrumą užtikrinantys valdysenos standartai. Netrukus bus vykdoma atanka ir į pareigas skiriamas naujas LRT generalinis direktorius. Tad mūsų pasiūlymas keisti reguliavimą įvedant kadencijų skaičiaus ribojimą – pačiu laiku. Siekiant nepažeisti teisėtų lūkesčių principo, projektas numato, kad kadencijų skaičiaus ribojimas būtų taikomas asmenims, po šių pataisų priėmimo paskirtiems į LRT generalinio direktoriaus pareigas“, – pažymi parlamentaras.

Rekomenduojami video