Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSveikataSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
A. Palionis: "Gyvuliai, kurių pienas po gaisro užterštas, nebus auginami"

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis sako, jog gali būti taip, kad gyvuliai, kurių pienas Alytaus rajone po gaisro yra užterštas, ateityje negalės būti auginami. Jis taip pat tikina, kad žala gyvulių augintojams bus kompensuota.

„Nustatyta žala tikrai bus kompensuota, nes, kur buvo nustatyta, kad pieno tyrimai yra blogi, klausimas, ar tuos gyvulius bus galima toliau auginti. (...) Išsigimimų tikimybė yra labai didelė“, – pirmadienį žurnalistams po Vyriausybės Nacionalinio saugumo komisijos posėdžio sakė A. Palionis.

Pasak jo, vienoje dalyje užterštos teritorijos yra 35 ūkiai, kitoje – 21.

Žemės ūkio ministras taip pat patikino, kad šioje teritorijoje esantiems ūkiams sankcijos už įsipareigojimų nevykdymą negrės.

„Tai natūralu, nes force majeure yra. Dar klausimas kilęs, tiems ūkiams, kur turi įsipareigojimus  – pienininkystės, mėsinių galvijų ūkiai, tai po dirvožemio tyrimų ar mes galėsime kompensuoti ir iš karto jie galės įsigyti naujus gyvulius. Gal jie negalės ganyti. Dar turėsime išvalyti gruntą, tai yra pajamų praradimo kompensavimas. Laukia didelis darbas“, – teigė A. Palionis.

Pasak jo, žalos sumos neįmanoma įvertinti, kol negauti tyrimų rezultatai.

„Tik gavus pirminius duomenis penktadienį dėl pirmųjų pieno tyrimų, buvo šeštadienį Aplinkos apsaugos agentūros (AAA) paimti visų ūkių, kur yra daugiau nei 3 karvės, pieno tyrimai. Buvo paimti kontroliniai poėmiai ir dar toliau.

Preliminarūs Lietuvoje atliekamų tyrimų rezultatai bus trečiadienį ketvirtadienį, o tų, kurie siunčiami į Vokietiją ar Latviją, tyrimai atliekami per 10 dienų“, – sakė A. Palionis.

ELTA primena, kad spalio 16-osios naktį Alytaus miesto padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ kilo didžiulis gaisras. Degė apie 2 tūkst. kvadratinių metrų ploto sandėliai, kuriuose laikomos naudotos padangos. Gaisrą gesino ugniagesių pajėgos iš Alytaus, Kauno, Lazdijų, Vilniaus, Varėnos ir Marijampolės. Jis užgesintas penktadienį.

Penktadienį Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba paskelbė, kad tyrimai parodė, jog gaisro paveiktoje Alytaus rajono teritorijoje esančių ūkių pienas yra užterštas kenksmingomis medžiagomis.

Atsižvelgiant į tyrimų rezultatus, ūkiams, kurie pateko į užterštą teritoriją, uždrausta tiekti žalią pieną supirkimo punktams, naudoti jį asmeninėms reikmėms ar gyvūnams šerti.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika gaisrą yra pavadinęs viena didžiausių pastarojo meto ekologinių nelaimių. Jo teigimu, gaisro padaryta žala gamtai gali siekti 5 mln. eurų.

Rekomenduojami video