Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
A. Palionis: "Alytaus rajone bus imamas antras pieno mėginys"

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis sako, kad Alytaus rajone Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) ims antrą pieno mėginį ir, jei rezultatai parodys, kad pienas neužterštas, juo bus galima prekiauti.

„Dabar bus imamas antras mėginys. (...) Antro tyrimo metu VMVT apžiūrės ir pašarus, įsitikins, kad jie nebuvo užteršti. Po antro mėginio leis pardavinėti pieną. Tai truks ne savaitę, tai – mėnesio klausimas“, – trečiadienį Seimo Kaimo reikalų komitete sakė A. Palionis.

A. Palionis pirmadienį sakė, kad kol kas negalima tiksliai pasakyti, kiek iš viso finansinių išteklių pareikalaus visas žalos atlyginimas.

„Bendros sumos, kiek pinigų reikės, negalime dar įvertinti. Šį savaitgalį buvo bandymai – dešimt gyvulių paskersta iš tos zonos, kad būtų įvertinta, ar tuose gyvuliuose yra susikaupę dioksinų. Turėsime po dešimties dienų atsakymą“, – sakė A. Palionis.

Jis taip pat informavo, jog surinktas užterštas pienas gali būti panaudotas perdirbimui į biodujas. Tokį perdirbimą, pasak A. Palionio, galėtų atlikti Vievyje įsikūrusi įmonė „Modus Energy“.

Antradienį jis tikino, kad valstybė nesinaudos Europos Sąjungos pinigais kompensuojant žalą, kurią patyrė ūkininkai dėl kilusio padangų gaisro Alytuje, nes nuostoliai ūkininkams esą nėra milijoniniai.

Spalio 16-osios naktį Alytaus miesto padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ kilo didelis gaisras, kurį pavyko užgesinti po 10 dienų.

Praėjusią savaitę VMVT nurodymu iš prekybos atšaukta 382 tonos pieno gaminių. Sprendimas iš rinkos surinkti 382 tonas pieno gaminių buvo priimtas dėl atsargumo, įvertinant faktus, kad šių produktų gamyboje buvo panaudotas galimai per gaisrą Alytuje kenksmingomis medžiagomis užterštas žaliavinis pienas, teigė Žemės ūkio ministerija.

Rekomenduojami video