Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
A. Juozaitis vietoje neoliberalizmo siūlo nacionalizmą ir socialinę gerovę

Kandidatas į Lietuvos prezidentus Arvydas Juozaitis šeštadienį pristato savo rinkimų programą, orientuotą į nacionalizmą, socialinės gerovės didinimą, litų įvedimą šalia euro. O taip pat steigia visuomeninį sambūrį „Lietuva yra čia“. Kaip ir žadėta, salė susirinko sausakimša.

Vilniaus Žemutinės pilies senajame arsenale visuomeninio sambūrio „Lietuva yra čia“ sueigoje susirinko pilna salė, pritrūko netgi sėdimų vietų. Anksčiau A. Juozaitis buvo žadėjęs, kad „sueiga bus gausi“ ir susirinks daugiau nei 300 žmonių. Numatoma, kad 15 val. įvyks sambūrio steigėjų susirinkimas ir bus tvirtinami sambūrio įstatai.

„Oj vija pinavija, neisim broliai į vergiją“, – dainomis steigėjus ir svečius pasitiko sambūris „Lietuva yra čia“.

Pats A. Juozaitis daugiausia dėmesio skyrė Lietuvos demografinėms problemoms, regionams.

„Kai jau baigėme trečiąjį dešimtmetį, patiriame nepaprastus sukrėtimus. Tai, kas įvyko su Lietuvos morale ir su ūkiniu gyvenimu, tai siaubinga. Prieš 30 metų mes netikėjome, kad ateisime į tokią būseną, kai vėl reikės spręsti egzistencinius išlikimo klausimus“, – teigia A. Juozaitis.

Anot jo, net virš lietuvių kalbos kabo „Damoklo kardas“.

„Užsienio bankų konsultantai teikia konsultacijas Lietuvos ekonomikai, žinodami, kad yra pelno įmonės“, – neteisybę įžvelgė A. Juozaitis.

„Susiimdami mes iš tikrųjų turime užduoti kelis klausimus. Ką reiškia nacionalinė Lietuvos globali politika, reiškia susiurbianti visą energiją iš pasaulio į Lietuvą?“, – tęsė A. Juozaitis.

Pasak kandidato į prezidentus, „mes patys tyčiojamės iš savęs“.

„Tas begalinis gyrimasis, kad BVP augimo tempais Lietuva pirmauja Europoje, yra absurdo dramos vertas, nes atskirtis didėja. (Dvidešimt nuošimčių turtingiausių ir dvidešimt nuošimčių vargingiausių – skirtumas jau 7 kartai, o kai prieš kelerius metus dar buvo 5 kartai“, – kalbėjo A.Juozaitis.

Pasak jo, prezidento galios yra mažos, todėl Lietuvoje reikia Seimo Aukštesniųjų rūmų, mat dabar įstatymai kepami šimtais „net neskaičius“: „Būtų patikėtos „sanitarinės“ Senato funkcijos“.

„Vieno dalyko mes nedarysime – mes neieškosime priešų. Ir dėl to mes nugalėsime“, – teigia A. Juozaitis.

Paramą renginyje A.Juozaičiui išsakė populistinės nacionalistinės dešiniosios Vokietijos partijos „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) atstovas, akcentuodamas problemas, kurias lemia imigracija, patriotiškumo, solidarumo stoka, ir agituodamas saugoti tradicines vertybes.

Programoje akcentuojamas nacionalizmas, socialinė gerovė, litai

„Būtinumą dalyvauti rinkimuose nulėmė ypatingas pavojus Lietuvos ateičiai, kurį mūsų šaliai primetė neoliberalusis globalizmas“, – teigiama A.Juozaičio rinkimų programoje, kuri viešai paskelbta netgi ne galutinės versijos.

Toliau teigiama, kad priešybę globalizmui ir kosmopolitizmui sudaro nacionalizmas. Pati programa orientuota į kovą su socialine atskirtimi.

„Prezidentas turi visas reikalingas viešąsias galias keisti tokią socialinę ekonominę politiką, atkuriant joje ryšį su siekiamais rezultatais, su tautos gerove“, – teigiama programoje.

Vienas iš A.Juozaičio siūlymų – įkurti Tautos iždą, kuris leistų litus – vietinius pinigus, kurie būtų keičiami į eurus santykiu 1:1.

Numatoma, kad eurai ir litai cirkuliuotų lygiagrečiai, o litai atliktų vietinių ir regioninių socialinių pinigų funkciją.

Tai socialinė inovacija, kuri būtų įgyvendinama, plačiai įtraukiant savivaldą bei vietinę bendruomenę. Tarptautinė patirtis rodo, kad ji stiprintų vietinę bendruomenę, vietinę ekonomiką, ekonomiškai įgalintų skurstančius piliečius, skatintų juos išeiti iš vien socialinėmis išmokomis grindžiamo gyvenimo būdo ir kurti oresnes gyvenimo sąlygas. Taip teigiama įstatymo projekto aiškinamajame rašte.

Litai esą padėtų „gaivinti regionus, stabdyti jų depopuliaciją ir skatinti išeivių repatriaciją“.

„Vietinių mainų sistemos apdraustų Lietuvą nuo finansinių krizių ciklo arba bent sumažintų (amortizuotų) jų neigiamą poveikį. Tą parodė šveicarų WIR Bank patirtis“, – teigiama aiškinamajame rašte ir nenumatoma jokių neigiamų pasekmių. Numatoma, kad stambusis verslas prieigos prie litų negautų.

Pačioje programoje yra daug pažadų dėl medikų atlyginimų (gydytojų atlyginimas – 3000 eurų), finansavimo sveikatos apsaugai didinimo 1,2 mlrd. eurų, minimalaus atlyginimo didinimo ir pan. – jų neminėti, nenurodžius iš kur gauti pinigų, komentaruose siūlo patys A.Juozaičio komandos nariai.

Dalį savo komandos A.Juozaitis pristatė penktadienį vykusioje spaudos konferencijoje: Lietuvos herbo kūrėjas Arvydas Každailis bus atsakingas už kultūrą, Lietuvos architektų sąjungos pirmininkas Leonardas Vaitys bus atsakingas už urbanistiką ir plėtrą, Lietuvos edukologinio universiteto profesorė Giedrė Kvieskienė bus atsakinga už švietimą, o už viešuosius ryšius – Jonas Vaiškūnas.

Prie A.Juozaičio komandos prisijungė ir Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto prof. dr. Dalius Serafinas.

 

Šaltinis www.15min.lt

Rekomenduojami video