Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
A. Anušauskas: kariuomenės parama pasieniečiams didės

Kariuomenės teikiama parama pasieniečiams valdant migrantų krizę didės, sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

„Pabaigus visus derinimus per kelias dienas, kiekvieną savaitę tos galimybės teikti paramą sienos apsaugos tarnybai bus ženkliai didesnės“, – LRT radijui antradienį sakė ministras. Jis akcentavo, jog kariai pasienyje atlieka pagalbos pasieniečiams funkciją, todėl tam nėra naudojama karinė technika, o patys kariai patruliuoja su Valstybės sienos tarnybos (VSAT) pareigūnais, kurie pažįsta pasienio ruožą, taip siekiant išvengti incidentų.

„Tikrai nesinorėtų, kad jie pažeistų sieną, patektų į Baltarusiją, galėtų būti sulaikyti, ir taip toliau. Mums to tikrai nereikia. Dėl to juos lydi patyrę pareigūnai, vykdo patruliavimo užduotis. Mes skirsime daugiau techninių pačių įvairiausių priemonių sienai stebėti, laiku informuoti apie galimus pažeidimus, todėl tie pajėgumai bus dar gerokai didesni negu dabar skirti“, – kalbėjo A. Anušauskas.

Pasak jo, kariuomenė nuo pat krizės pradžios operatyviai reagavo į pateiktus pagalbos prašymus, bet atkreipė dėmesį ir į tai, jog VSAT turi pasiruošti priimti paramą: reikia didinti pasieniečių, dirbsiančių su kariais, skaičių, turėti vietas ginklams saugoti, ilsėtis, turėti galimybę didesnį žmonių skaičių transportuoti į darbo vietas.

„Mes matome didžiulį poreikį papildomoms transporto priemonėms. Ši parama taip pat bus suteikta“, – sakė ministras. VSAT duomenimis, šiemet pasienyje su Baltarusija iki vidurnakčio sulaikyta 1716 neteisėtų migrantų.

Rekomenduojami video