Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
150 gyventojų priešinasi dar vienai automobilių plovyklai

Liaudies gatvės laisvame žemės sklype, kuris yra priešais kelis daugiabučius, suplanuota įrengti automobilių savitarnos plovyklą bei pastatyti administracinės paskirties pastatą. Vos sužinoję apie tokius planus kvartalo gyventojai labai sunerimo ir aiškiai pasakė, kad po langais automobilių plovyklos matyti nenori. Krašto politikams buvo įteiktas raštas, pasirašytas 150 gyventojų iš Liaudies g. 7-ojo, 9-ojo, 11-ojo ir 15-ojo namų.

Pati pradžia

Gyventojai gali džiaugtis, kad prieštaravimus išreikšti jie spėjo pačioje projekto užuomazgoje – mat dar net nebuvo viešo projekto svarstymo.

„Tai privatus sklypas, kurį valdo viena iš įmonių ir ten nusprendė statyti administracinių patalpų pastatą bei automobilių plovyklą.

Gegužės 10 dieną numatomas viešas šio projekto svarstymas ir jame gali visi norintieji dalyvauti bei teikti siūlymus ir išreikšti pretenzijas.

Projektuotojai privalo atsižvelgti tiek į teisės aktus, tiek į gyventojų nuomonę.

Vėliau turi surinkti pluoštą leidimų ir dokumentų, o rajono savivaldybė paskutinė eilėje gali suteikti leidimą statyboms“, – kalbėjo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gintautas Muznikas.

Tiesa, projekto viešą pristatymą planuojama daryti nuotoliniu būdu, o tai buvo įvertinta skeptiškai. Nemaža dalis gyventojų yra vyresnio amžiaus ir prisijungti prie nuotolinio susitikimo jiems gali būti keblu.

„Jau visi apribojimai panaikinti, tikrai reikėtų, kad viešas pristatymas vyktų gyvai“, – sakė ir rajono meras Valentinas Tamulis.

Žala

Apginti gyventojų interesų rajono tarybos posėdyje atvyko ir buvusi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kėdainių skyriaus vedėja Ona Šulcienė, kuri atkreipė dėmesį, kad tokioje vietoje statoma plovykla kenktų gyventojams ne tik fiziniu, bet ir emociniu lygmeniu.

„Gyventojai išreiškė nuomonę, kad nepritaria šiam objektui.

Kėdainiuose jau ir taip yra apie 10 automobilių plovimo vietų, ir viskas su tuo kaip ir gerai, išskyrus, kad turime plovyklą ir mūsų reprezentacinėje J. Basanavičiaus gatvėje. 6 vietų plovykla taip pat prie gyvenamojo namo, purslai bėga, kanalizacija, matyt, ne visada pajėgia viską sutraukti, tos putos bėga per gatvę. Kaip tai atrodo?

Tad nenuostabu, kad keturi Liaudies gatvės namai išreiškė nuomonę, kad nenori plovyklos po langais. Juo labiau kad ji veiks visą parą“, – kalbėjo O. Šulcienė.

Jos teigimu, gyventojai jaudinasi, kad jaunimas atvažiuos automobilių plauti ir vėlai vakarais arba net naktimis, leis muziką, triukšmaus, plovykla taps susibūrimų vieta, gyventojams teks nuolat kviesti policiją.

Maža to, plovykla bus apšviesta kiaurą parą, be abejo, pakankamai stipraus apšvietimo šviestuvais. Gyventojai, kurių miegamųjų langai yra būtent toje pusėje, jau ieškosi kelių sluoksnių storiausių naktinių užuolaidų, nes perspektyva miegoti kaip dieną šviesiame miegamajame jų visai nedžiugina.

„Kiek skaičiau, kai vyksta automobilių plovimas putomis, tie aerozoliai pasklinda ore ir laikosi aplinkoje kelias valandas. Tai kenks gyventojų sveikatai, nes tie aerozoliai bus ištisai.

Kris turto vertė, bus didesnis triukšmas, reikės perkelti ir pėsčiųjų perėją, o pro ten iš mokyklos namo eina būriai vaikų. Neaišku, nei kur perėja bus perkelta, nei kaip bus užtikrintas vaikų saugumas“, – tęsė O. Šulcienė.

Pateikė ir siūlymus

Tačiau sklypas yra privatus, verslas jame gali sugalvoti daryti nemažai dalykų. Be abejo, gyventojai tą supranta, todėl teikia ir siūlymus, kurie, jų manymu, padėtų sumažinti planuojamos plovyklos daromą žalą.

Siekiant nors kiek sumažinti taršą ir triukšmą gyventojai norėtų, kad visa projekto teritorija būtų apjuosta dviem eilėmis pušų.

Prašoma, kad siurbliai būtų įrengti toliausiai, kiek leidžia sklypo ribos, nuo gyvenamųjų namų, o projekto teritorija būtų apjuosta akustinėmis garsą mažinančiomis sienelėmis.

Gyventojams taip pat trūksta vietos automobilių stovėjimui, todėl kaip galimą žalos kompensavimą jie mato papildomos automobilių aikštelės įrengimą – tarp Liaudies gatvės ir automobilių plovyklos, o joje automobilius galėtų statyti būtent Liaudies gatvės namų gyventojai.

Taip pat siekiant kuo mažesnių pokyčių eismo sistemoje prašyta ir perkelti įvažiavimą į aikštelę.

Gegužės 10 dieną planuojamame susitikime gyventojai raginami išsakyti savo nuomones ir prieštaravimus.

Rekomenduojami video