Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
12 savivaldybių priedangų jau turi pakankamai

Šalyje per metus įkurtas per 3,3 tūkst. priedangų tinklas. Taip pat 12 savivaldybių jau pasiekė ir Vyriausybės iškeltą tikslą, numatantį, kiek gyventojų pavojaus atveju galėtų rasti saugų prieglobstį, sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

„Tikslas yra tas, kad 60 proc. miesto savivaldybės ir 40 proc. rajono savivaldybės gyventojų turėtų rasti saugų prieglobstį tokioje priedangoje. Yra 12 savivaldybių, kurios jau pasiekė šį Vyriausybės nustatytą tikslą. Tai yra mūsų visų bendras tikslas, užtikrinti, kad priedangų tinklas judėtų į priekį“, – vakar spaudos konferencijoje kalbėjo A.Bilotaitė.

„Per metus sukūrėme visiškai naują daugiau nei 3 300 priedangų tinklą visoje Lietuvoje. Tai ne baigtinis sąrašas, tai besitęsiantis procesas“, – pridūrė ji.

A.Bilotaitė pažymėjo, kad už šį tinklą ir priedangų sužymėjimą yra atsakingos pačios savivaldybės.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) Civilinės saugos valdybos viršininko Edgaro Gedos teigimu, Baltijos šalyse Lietuva yra priedangų plėtros lyderė. Anot jo, bene pusė savivaldybių jau priartėjo prie Vyriausybės numatyto rodiklio. Vyriausybės tikslą jau įgyvendino Šilalės, Pagėgių, Šakių, Vilkaviškio, Raseinių, Kauno rajono, Kėdainių, Kazlų Rūdos, Prienų, Birštono, Druskininkų, Kaišiadorių rajonų savivaldybės.

Ministrė akcentavo, kad šiuo metu priedangą galėtų rasti 31 proc. šalies gyventojų. Vyriausybės tikslas numato, kad priedangos apsaugoti turėtų bent 50 proc. gyventojų.

A.Bilotaitės teigimu, 50 savivaldybių jau yra 74 parengties pareigūnai, kurie atsakingi išskirtinai už civilinę saugą. Jie bus atsakingi ir už priedangų tinklo plėtrą, ekstremaliųjų situacijų planų rengimą ir atnaujinimą, gyventojų švietimą apie pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms.

Taip pat startuoja šiems pareigūnams skiri centralizuoti mokymai Ugniagesių gelbėtojų mokykloje. Juose bus tobulinamos pareigūnų kompetencijos civilinės saugos srityje.

„Labai svarbu, kad jie atsakingi tik už civilinę saugą. Anksčiau buvo, kad tokie specialistai turėjo ir kitų papildomų funkcijų, mūsų tikslas buvo padaryti tai, kad šie specialistai būtų atsakingi už civilinę saugą, parengtį, priedangų tinklo, plėtrą, krizinių ekstremalių situacijų valdymą savivaldybėse“, – sakė ministrė.

Rekomenduojami video