Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Žuvo per milijoną bičių

66 metus bitininkaujantis vilnietis Antanas Gelumbauskas partyrė didžiulę žalą. Šeštadienį ryte abiejose bitidėse jis rado negyvas visas bites ir įtaria, kad tai piktavalių darbas. Įvykį tiria policija.  

40 šeimų, arba daugiau kaip milijonas, bičių – tiek per vieną naktį neteko bitininkas Antanas Gelumbauskas. Jis įtaria, kad Belmonto parko teritorijoje stovintys bitynai naktį iš penktadienio į šeštadienį buvo išpurkšti chemikalais, ir atmeta, kad bitės galėjo mirti nuo ligos.

Ore bitininkas pajuto tvyrantį stiprų nežinomos cheminės medžiagos kvapą. „Neaišku, kokia tai medžiaga. Kvapas primena dichlofosą ar kitus panašius purškiklius. Bičių mirusių daug, tirštai. Aplipę aviliai, laktos aplipusios“, – 15min pasakojo A.Gelumbausko žentas Emilis Dambauskas. Jis, iš svainio sužinojęs apie nelaimę, vakare taip pat atvyko į bityną. Nors bitidės visą dieną buvo vėdinamos, E.Dambauskas pasakojo atvykęs į bityną dar jautęs cheminės medžiagos kvapą.

Bitininkystė – pagrindinis į pensiją išėjusio A.Gelumbausko užsiėmimas. Ja 1938 m. gimęs vyras užsiima daugiau negu 60 metų. Pasak E.Dambausko, ypač skaudu tai, kad bitynai buvo skirti ne medui: A.Gelumbauskas juose augino bičių motinėles. Jas iš A.Gelumbausko pirkdavo kiti Vilniaus regiono bitininkai. Per metus A.Gelumbauskas parduodavo apie tūkstantį motinėlių. „Motinėles augina tik 12 bitininkų Lietuvoje, o Vilniuje Antanas yra vienintelis toks.

Todėl čia bėda ne tik jam, bet ir daugeliui Vilniaus regiono bitininkų. Dabar Vilniaus bitininkai turės ieškoti motinėlių kituose miestuose ir patirs didelių nepatogumų“, – teigė E.Dambauskas. Bityno aplinka, pasak E.Dambausko, rami, be gyvenamųjų objektų, plyti miškas. Taip pat skaitykite: Bitininkas: bitės bučinys naudingas mūsų sveikatai Kretingos rajone padegti aviliai su bitėmis „Aplinkui bitides miškas, jokių objektų nėra, tik vienas vienintelis sklypas priešais, kitoje kelio pusėje. Tame sklype kažkokios statybos vyksta. Sklinda gandai, kad bus statomi lošimo namai“, – sakė E.Dambauskas. Pasak E.Dambausko, anksčiau statybų aikštelės direktorius buvo parašęs pareiškimą, kad jį neva sugėlė bitės, įvykį aiškinosi policija su ekspertais. Vėliau A.Gelumbauskas bitides uždengė tinklu, kad panašios situacijos nepasikartotų.

Rekomenduojami video