Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Stogams - kokybiškos, ilgaamžės plieninės dangos

Nuo senų laikų valstiečiai ar smulkesni bajorai savo stogus dengdavo skiedromis, šiaudais ar čerpėmis, o bažnyčios, didesni dvarai ar ūkiniai pastatai buvo dengiami vario, žalvario ar cinkuota skarda. Ši šimtmečius menanti tradicija, tik su gerokai patobulintomis medžiagomisišlieka populiari ir šiomis dienomis - ypač tai pastebima apsižvalgius po Lietuvos reprezentacines vietas: miestų ir miestelių senamiesčius, dvarus, pilis, bažnyčiasir naujai statomų, modernių namų kvartalus.

 Ilgametė plieninių stogų gamybos lyderė Skandinavijos ir Baltijos šalių regione kompanija „Ruukki",pilnai kontroliuojanti visą plieninių stogo dangų gamybos procesą, turi savo metalo liejyklas Suomijoje ir Švedijoje.Kokybiškų plieninių stogo dangų paklausa sparčiai auga, tad vos prieš porą mėnesių "Ruukki" įsigijo ir paleido veikti naujas, pažangiausias "Classic" stogo dangų gamybos linijas.

Dėl naujų įrengimų ženkliai pagerėjo lakštų geometrijos tikslumas, išvaizda, kokybė. Trumpai tariant - tai, kas prieš metus buvo siūloma tik įsigyjant brangesnius, aukščiausios kategorijos"ClassicNextGen" produktus - šiandien tapo "Ruukki" gaminių standartu:

  • geresnė išvaizda, matmenų ir geometrijos tikslumas;
  • mikroprofiliavimas šalia sraigtų tvirtinimo linijos palengvina montavimą, užtikrina sklandesnį šiluminį judėjimą;
  • uždengti valcų galai bei priekinio krašto užlenkimas pagerina vaizdą prie karnizo - stogas atrodo labiau išbaigtas, tvirtesnis, ilgaamžiškesnis;
  • papildomas produktas „ClassicEconomyPlus”, su ekonominei klasei skirtu, nauju matiniu padengimu „Ruukki 30 Plus”.

 

 

Tai, kas prieš metus buvo siūloma tik įsigyjant brangesnius stogų produktus - šiandien tapo "Ruukki" gaminių standartu.

Be to, naujieji įrengimai yra kelis kart našesni, todėl pagerės ir produkcijos tiekimo laikas.

Suomių įmonė šiemet pateiks ir daugiau svarbių naujienų stogų rinkai: pavasarįbus pristatytas ir matinis polimerinis padengimas "Ruukki 30 Plus", skirtas ekonominės klasės produktams. Išskirtinio, modernaus ar net prabangaus stiliaus mėgėjams vasaros pradžioje bus pasiūlytas ir naujas profilio raštas.

Tvirta ir lengvadanga

Plieno lakštai yra tvirti, lengvi ir lengvai apdorojami, tokios dangos sumontavimas nereikalauja ypatingų stogdengių įgūdžių ar įrankių, tad stogo dengimo darbai vyksta itin sparčiai. Kiekvieno lakšto ilgis apskaičiuojamas ir gamykloje nupjaunamas pagal konkrečios stogo vietos, kur jis bus tvirtinamas, ilgį.

Dengiant stogą plienine danga nereikia nei specialaus vientiso pakloto, nei tvirtesnių medinių gegnių - grebėstų konstrukcijos. Renovuojant stogą, dažniausiai esamos konstrukcijos keisti irgi neprireikia - pakanka tik įvertinti, ar išlaikyta stogo plokštumų geometrija, apžiūrėti ir pakeisti pažeistas medines dalis.

"Ruukki Classic" stogų dangos sparčiai populiarėja, jas renkasi ir klasikinio, ir modernaus bei minimalistinio stiliaus mėgėjai.

Spalvos ir ilgaamžiškumas

Kokybiškų plieninių lakštų spalva ir estetinis vaizdas pasižymi ir ilgaamžiškumu. Plieno lakštų ilgaamžiškumą labiausiai įtakoja viršutinis sluoksnis - polimerinis padengimas. Pavyzdžiui, „Ruukki 30Plus“ kokybės klasės dangoms suteikiama30 metų techninių ir 10 metųestetinių savybių garantija, o aukščiausios, t.y. "Ruukki 50 Plus" kokybės klasės dangoms – net 50 metų techninių ir 20 metųestetinių savybių garantija.

Plieninių stogo dangų spalvų pasirinkimas labai platus, tačiau populiaresnės yra natūraliai matinės, prie kraštovaizdžio labiau derančios spalvos.

Forma ir raštas

Nuo stogo nuolydžio priklauso profilių rašto pasirinkimo galimybės. Čerpių imitacijos profiliai, pvz. „Monterrey FEB Forma“, „Finnera“, „Adamante“,tinka visiems stogams, kurie turi ne mažesnį nei 14 laipsnių nuolydį. Stogams, turintiems mažesnį nuolydžio kampą –galima rinktis trapecinius„T20“ ar „T45“ profilius(nuo 9 laipsnių), o jei stogo nuolydis minimalus (nuo 7 laipsnių) – reikėtų rinktis tik itin sandarius,falcinius profilius „Classic“. Maksimalus nuolydžio kampas plieninei stogo dangai - neribojamas, tad neretai "T20" arba "Classic" profiliai naudojami ir kaip sienų danga.

"Ruukki Adamante" stogo danga.

"Ruukki Monterrey FEB Forma" stogo danga

Nuo stogo nuolydžio priklauso profilių rašto pasirinkimo galimybės. Stogams, kurių nuolydis didesnis nei 14 laipsnių - galima rinktis bet kurią plieninę stogo dangą.

Mažo nuolydžio stogams, t.y. nuo 7 laipsnių - puikus sprendimas itin sandari, lygi, be matomų sraigtų "Ruukki Classic" stogo danga.

Klaidingi mitai

Dažnai baiminamasi, kad įsigijus plieninę stogo dangą lietui lyjant bus girdimas barbenimas. Specialistai vieningai sutaria, kad jei stogas ar palėpės perdengimas bus tinkamai apšiltintas, triukšmo namo viduje nesigirdės. Dažniausiai šiltinimui naudojamas bent 25 cm mineralinės ar stiklo vatos sluoksnis, kuris puikiai izoliuoja ir garsą.

Žmonės neretai mano, jog metalinis stogas vasarą įkaista, tačiau tai irgi tik mitas jei stogas yra apšiltintas, ir jei tarp šilumos izoliacijos ir stogo dangos yra tvarkingai įrengti ventiliacijai skirti oro tarpai. Ventiliuojamą oro tarpą būtina įrengti visada, nesvarbu, kokia danga dengiamas stogas. Kuo stogo danga labiau įkaista, tuo oras greičiau kyla į viršų ir pasišalina į lauką. Tad įkaitęs oras neužsilaiko, šilumai nėra jokios galimybės įveikti storą apšiltinimo sluoksnį ir patekti į pastato vidų.

Kokybės aritmetika

Renkantis bet kurią stogo dangą, nereikėtų atsižvelgti vien tik į dangoskvadratinio metro kainą. Pirmiausia vertėtų sudaryti pilną visų medžiagų ir darbų sąmatą. Suskaičiuoti reikia viską - pradedant medinei konstrukcijai reikalingų medžiagų ir darbų kaina, toliau - stogo danga ir jos dengimo darbų kaina, labai svarbu įvertinti ir įvairių priedų kainas. Viską susumavus lengva įsitikinti, kad stogo dangos lakštų kaina sudaro gana nedidelę dalį stogo sąmatoje, bet galutinė stogo gera išvaizda, ilgaamžiškumas ir garantijos pasirinkus kokybiškesnędangą skiriasi akivaizdžiai.

Renkantis bet kurią stogo dangą, pirmiausia vertėtų sudaryti pilną visų medžiagų ir darbų sąmatą, nesivadovauti vien dangos kvadratinio metro kaina.

Lietaus nuvedimo sistema - visiems stogams

Namas be lietaus nuvedimo sistemos – tarsi žmogus be skėčio per lietų. Statinių, kaip drabužių neišdžiovinsi, tad pradeda gesti įmirkusi pastato apdaila, prarandama šiluma, trumpėja statinių amžius.

Renkantis lietaus nuvedimo sistemą rekomenduojama atsižvelgti į skardos storį, pasidomėti, ar skardos latakai ir lietvamzdžiai apsauginiu dažų sluoksniu padengti iš abiejų pusių. Jei lietvamzdžio ar latako vidinis paviršius padengtas tik gruntu – reiškia, kad gaminys netinkamas eksploatuoti lauke. Žiemos metu kaupiantis ledui lietvamzdžių ir latakų viduje, tinkamai nepadengtas plienas greitai pažeidžiamas, prasideda korozija – trumpėja lietvamzdžių tarnavimo laikas. Todėl pravartu pasidomėti – kokią garantiją siūlo pardavėjai.

"Ruukki" lietvamzdžių sistemos tinka ir naujiems, ir renovuojamiems pastatams, nepriklausomai nuo to ar jie dengti čerpėmis, beasbesčiais lakštais, bitumine ar bet kuria kita stogo danga.

„Ruukki“ siūlo pusę amžiaus, o teisingai prižiūrint – dar ilgiau tarnausiančias lietaus nuvedimo sistemas. Jos gaminamos iš storos, 0,6 mm specialaus plieno skardos, padengtos polimerine danga, ypatingai atsparia ultravioletiniams spinduliams, rūgštims, atmosferos, mechaniniam poveikiui. Skirtingo skersmens ir spalvų gamą galima pritaikyti įvairiems architektūriniams sprendimams. Šios sistemos tinka ir naujiems, ir renovuojamiems pastatams, nepriklausomai nuo to, ar jie individualūs, ar visuomeniniai, dengti čerpėmis ar kitomis stogų dangomis. „Ruukki“ savo lietaus nuvedimo sistemoms suteikia 20 m. garantiją.

Stogo saugos komponentai - žmogaus ir stogo saugumui

Stogo saugos elementai – tai būtini stogo priedai, užtikrinantys žmogaus saugumą laipiojant ant stogo bei apsaugantys šalia stogo esančius žmones, automobilius, dekoratyvinius kiemo augalus ar kitus daiktus nuo sniego ar ledo nuošliaužų. Populiariausios keturios šių elementų grupės – tai sniego užtvaros, sieninės ir stogo kopėtėlės, horizontalumą užtikrinantys stogo tilteliai, o aukštesniems pastatams – apsauginės tvorelės.

Be to, reikia nepamiršti, kad stogo saugos elementai apsaugo ir patį stogą, lietaus nuvedimo sistemą, ventiliacinius kaminėlius, antenas, saulės kolektorius ar kitus ant stogo esančius daiktus nuo sulankstymo ar sulaužymo, tad stogas su saugos elementais išliks gražus, sandarus ir tarnaus gerokai ilgiau.

Neretai susiduriama su problema, kaip saugiai, patogiai ir neapgadinant stogo dangos pasiekti saulės kolektorius, išvalyti kaminą, sumontuoti anteną, iš lietaus latakų išvalyti lapus.

Skandinavijos šalyse stogas laikomas nebaigtu, jei ant jo nėra sumontuoti stogo saugos elementai, užtikrinantys žmogaus saugumą laipiojant ant stogo bei apsaugantys šalia stogo esančius žmones, automobilius, dekoratyvinius kiemo augalus ar kitus daiktus.

„Ruukki“ siūlo platų spektrą priedų, užtikrinančių saugumą ant stogo. Lietuvoje populiariausios – sieninės ir stogo kopėčios. Tačiau žinotina, kad stogams, kurių nuolydis didesnis kaip 7° – privalomi naudoti stogo tilteliai. Stogo tilteliai užtikrina takelio iki reikiamos vietos horizontalumą ir tvirtumą. Sniego užtvaros saugo nuo sniego nuošliaužų žmones ar šalia stogo esančius daiktus, automobilius ar kiemo augalus, bei kitus stogo komponentus, pavyzdžiui, lietaus sistemą ir kaminėlius - nuo sulankstymo ar sulaužymo. Ant stogo, kurio nuolydis didesnis kaip 7° , o karnizas yra aukščiau kaip 7 m, taip pat visiems aukštesniems nei 10 m pastatams ant stogų privaloma sumontuoti ne mažesnes kaip 0,6 m aukščio atramas (apsaugines tvoreles).

Visi „Ruukki“ siūlomi stogo saugos priedai tinka įvairiausia danga dengtiems individualių namų, kotedžų, gyvenamųjų daugiaaukščių namų, poilsiaviečių, mokyklų ir kt. paskirties pastatų stogams, nepriklausomai nuo stogo dangos tipo.

Pavasarį, kol statybų sezonas dar neįsibėgėjęs, pirmiesiems patobulintos "Classic" stogo dangos pirkėjams "Ruukki"  prekybos atstovai žada pateikti itin patrauklius pasiūlymus, teiraukitės nuolaidų!

Daugiau patarimų, kaip išsirinkti ir įsigyti stogo medžiagas, stogo ir namo spalvų derinimo įrankį, pilną "Ruukki" prekybos atstovų kontaktų sąrašą rasite internete adresu www.ruukkistogas.lt.

 

Rekomenduojami video