Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Senamiesčio prieplaukos teritorijoje – paukščių gripo užkratas

Nevėžio prieplaukoje žmonėms vaikščioti neuždrausta, tačiau nerekomenduojama

Nevėžio prieplaukoje ties Didžiosios Rinkos aikšte Kėdainiuose vasario pradžioje rastai nugaišusiai gulbei konstatavus užsikrėtimą didelio patogeniškumo paukščių gripo viruso atmaina, ši prieplauka paskelbta teritorija, užkrėsta paukščių gripu.

Nors šioje teritorijoje vaikščioti žmonėms nėra uždrausta, tačiau specialistai įspėja, kad to geriau nedaryti.

Perspėja informaciniai stendai

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kauno departamento Kėdainių skyriaus specialistai Nevėžio prieplaukos teritorijoje pastatė specialius stendus, kurie informuoja gyventojus, kad ši teritorija yra užkrėsta paukščių gripu.

„Tai yra įprasta praktika – vieta, kurioje randama laukinio paukščio gaišena, kuriai nustatomas paukščių gripas, yra skelbiama užkrėsta paukščių gripu teritorija.

Toje teritorijoje mes pastatome specialius įspėjamuosius ženklus, kad žmonės žinotų. Tai yra informacinio pobūdžio ženklas, jis nedraudžia vaikščioti Nevėžio krantine, tiesiog informuoja, kad teritorija yra užkrėsta. Visuomenė tai turi žinoti.

Aš patarčiau naminių, vandens paukščių laikytojams nesilankyti Nevėžio prieplaukoje, kad tiesiog užkrato jie neparneštų į savo namų ūkius. Nes tikimybė, kad gali užkrėsti naminius paukščius, yra. Tai tiesiog šiuo metu geriau nesilankyti.

Po kurio laiko ženklus mes pašalinsime apie paukščių gripo grėsmę informuojantį stendą, jei daugiau atvejų ten nebus“, – komentavo Kėdainių skyriaus viršininkas Alfonsas Genys.  

Rekomendacijos gyventojams

Pastarasis atvejis tik patvirtina, kad paukščių gripo virusas laukinėje faunoje cirkuliuoja.

Kėdainių skyriaus specialistai nuolat pabrėžia būtinybę laikytis tinkamų biologinio saugumo priemonių ūkiuose, nes tai yra svarbiausia priemonė, galinti padėti apsisaugoti nuo paukščių gripo viruso.

„Naminiams paukščiams skirtą pašarą svarbu laikyti taip, kad jis būtų apsaugotas nuo laukinių paukščių – po stogu ar paukščių laikymo patalpose.

Be to, naminiai paukščiai negali būti girdomi atvirų vandens telkinių vandeniu, juos privaloma laikyti uždarose patalpose arba aptvaruose su stoginėmis, apsaugančiomis nuo kontakto su laukiniais migruojančiais paukščiais“, – pataria specialistas.

Pastebėjo atsitiktinai

Priminsime skaitytojams, kad apie kritusią gulbę veterinarijos specialistams pranešė Kėdainių gyventoja, kuri apdraskytą paukščio gaišeną pastebėjo vaikščiodama šalia Kėdainių senamiesčio pėsčiųjų tilto.

Kėdainių skyriaus veterinarijos specialistai tuomet nedelsdami ėmėsi visų būtinų apsaugos priemonių, kad virusas toliau neplistų, nes paukščių gripas – itin užkrečiama ūminė virusinė laukinių ir naminių paukščių liga. Šio viruso pagrindiniai nešiotojai ir platintojai yra migruojantys laukiniai vandens paukščiai.

Prašo pranešti

Kėdainių skyriaus specialistai nuolat ragina gyventojus, pastebėjus laukinių vandens paukščių gaišenas, apie tai kuo skubiau pranešti Kėdainių skyriui, kas šiuo atveju ir padėjo nustatyti ligą.

Minėtas atvejis jau nebe pirmas paukščių gripo viruso atvejis, šiais metais nustatytas Lietuvos laukinėje faunoje. Paukščių gripu buvo užsikrėtusios ir Klaipėdoje bei Raseiniuose rastos nugaišusios gulbės.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video