Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Savaitgalis Latvijoje: kiek kainuoja nakvynė ir kelionė?

Gegužės viduryje Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai pasirašė susitarimą, kuriuo buvo atšaukti kelionių apribojimus tarp Baltijos šalių. Tad jau galima pradėti planuoti vasaros atostogas kaimyninėje Latvijoje.

Kaip buvo skelbta, per pirmąjį atvirų sienų savaitgalį į šią kaimyninę šalį išvyko daugiau kaip 12 tūkst. lietuvių išvyko į Latviją. O portalas tv3.lt pasidomėjo, kiek kainuoja savaitgalis Latvijoje ir ką galima ten pamatyti. Nors turime pajūrį ir Lietuvoje, tačiau Latvija turi 2 skirtingas pajūrio juostas. Viena driekiasi palei Baltijos jūrą, o kita – Rygos įlanką.

Pajūrio kurortai Du populiariausi Latvijos pajūrio kurortai yra Jūrmala ir Liepoja. Patikrinome internetinėje apgyvendinimo paslaugų platformoje booking.com, kiek vasarą pigiausiai ir brangiausiai kainuoja apsistoti šiuose kurortuose.

Pirmąjį vasaros savaitgalį, birželio 5–7 dienomis pigiausia nakvynė Jūrmaloje, 2 asmenims svečių namuose, be pusryčių kainuoja 45 eurus.

Tą patį savaitgalį, taip pat 2 asmenims brangiausia nakvynė 3 žvaigždučių viešbutyje su pusryčiais kainuoja 660 eurų. Jūrmala lankytojus vilioja švariais ir ramiais Rygos įlankos paplūdimiais. Jie seklūs, todėl šį kurortą dažnai renkasi šeimos su vaikais.

Tačiau Jūrmala gali nustebinti ne tik paplūdimiais. Šalia kurorto galima aplankyti pažintinį taką, kuris vingiuoja per Kemerių pelkes.

Pramogos ir nakvynė Liepojoje

Kitas populiarus kurortas Latvijoje – Liepoja. Šis miestas yra trečias pagal dydį Latvijoje. Turistai jame taip pat gali laiką leisti ne tik paplūdimiuose, bet ir muziejuose. Ko gero vienas populiariausių muziejų – Karinio uosto kalėjimas. Jį galima ne tik apžiūrėti, bet ir pernakvoti kalėjimo kameroje. Dar vienas traukos objektas Liepojoje – Rožių aikštė.

Ji yra pagrindinė miesto aikštė. Anksčiau joje buvo įsikūręs pagrindinis miesto turgus. Vėliau jis buvo perkeltas į kitą vietą, o aikštėje įkurtas rožių sodas. Tad kiek kainuotų apsistoti šiame mieste? Pigiausia nakvynė birželio 5–6 dienomis 2 asmenims 3 žvaigždučių viešbutyje be pusryčių kainuoja 52 eurus. O tą patį savaitgalį, taip pat 2 asmenims brangiausia nakvynė 5 žvaigždučių viešbutyje su pusryčiais kainuoja 201 eurą.

Pramogos ir nakvynė Latvijos sostinėje

Taip pat žymių ir įdomių objektų tikrai netrūksta ir Latvijos sostinėje – Rygoje. Šis miestas yra didžiausias Baltijos šalyse. Rygoje galima ne tik apžiūrėti senamiesčio pastatus ar muziejus, bet ir leisti laiką gamtoje didžiuliuose Rygos parkuose.

Rygoje yra įsikūręs ir etnografinis muziejus po atviru dangumi, jis yra vienas seniausių ir didžiausių tokio tipo Europos muziejų. Jame lankytojai gali ne tik apžiūrėti eksponatus, bet ir patys išbandyti senuosius amatus. Etnografinis muziejus po atviru dangumi Rygoje.

Muziejus Rygoje po atviru dangumi

O kiek kainuoja apsistoti Rygoje?

Pirmąjį vasaros savaitgalį, birželio 5–7 dienomis pigiausia nakvynė Rygoje 2 asmenims svečių namuose be pusryčių kainuoja 38 eurus. O brangiausia tą patį savaitgalį, taip pat 2 asmenims nakvynė 5 žvaigždučių viešbutyje su pusryčiai kainuoja 305 eurus.

Į Latviją autobusu Atvėrus Baltijos šalių sienas tarptautinio keleivių pervežimo autobusais bendrovė „Eurolines“ nuo birželio 5 dienos atnaujina susisiekimą su kaimyninėmis šalimis. Pirmi autobusai iš Kauno pajudės Rygos link. Bilietų kainos vienam asmeniui į vieną pusę prasideda nuo 19 eurų. Anot vežėjų, atnaujinus veiklą, didžiausias dėmesys bus skiriamas saugumui – autobusai bus dezinfekuojami ir vėdinami prieš ir po reiso.

Keleiviams autobusuose sumontuoti dezinfekatoriai. Bilietai parduodami tik į kas antrą vietą, taip užtikrinant saugų atstumą tarp keleivių. „Didžiausias dėmesys saugumui. Darome viską, kad keliauti autobusais būtų saugu ir patogu. Taip pat matuosime keleivių kūno temperatūrą bekontakčiais termometrais. Vairuotojai, be abejo, dirbs dėvėdami apsaugines kaukes, o mes norime paraginti ir keleivius būtinai dėvėti jas kelionės metu“, – teigė įmonės vadovas Edmundas Pavlovas.

Kita keleivių pervežimo autobusais bendrovė „Lux Express“ maršrutą Vilnius – Ryga atnaujins gegužės 22 dieną. Bilietas į vieną pusę tądien kainuoja 21 eurą. Nuo birželio 7 d. galima nusipirkti ir lėktuvo bilietą iš Vilniaus į Ryga. Mažiausia jo kaina skrendant su „Air Baltic“ prasideda nuo 47 eurų į vieną pusę, o į abi – nuo 77 eurų.

Kelionėse nereikalinga saviizoliacija

Portalas tv3.lt primena, kad keliauti Baltijos šalyse galima, jei dviejų savaičių laikotarpiu nekeliavote užsienyje, taip pat, jei neturite koronavirusinei infekcijai būdingų simptomų, o grįžus iš Baltijos šalių saviizoliacija nebūtina, jei keliausime tik po jas, t. y. nevyksime niekur kitur už Latvijos ir Estijos teritorijų ribų.

Tačiau Lietuvos piliečiai ir teisėtai mūsų šalyje gyvenantieji, per šias šalis grįžtantys iš kitų užsienio valstybių, Lietuvoje privalės izoliuotis 14 dienų. Latvijos, Estijos piliečiai ir šiose šalyse teisėtai gyvenantieji, atvykę į Lietuvą, izoliuotis taip pat neprivalės, jei per 14 dienų iki atvykimo į Lietuvą nebuvo išvykę iš savo šalių ir neturės koronavirusinei infekcijai būdingų požymių.

Kaip teigia sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, labai svarbu, kad susiplanuotume ne tik tai, ką nuveiksime išvykę, bet ir išsiaiškintume, kokiomis sąlygomis galime vykti į Baltijos kaimynes. Kitaip tariant, anot jo, žmonės turėtų išsiaiškinti, kokias prevencijos priemones taiko tiek Latvija, tiek Estija. Susitarime numatyta, kad atvykę keliautojai galėtų gauti trumpąsias SMS žinutes su informacija apie koronavirusinės infekcijos prevencijos priemones, taikomas konkrečiose šalyse.

Svarbu tai, kad visi grįžtantieji bus skenuojami termovizoriais, siekiant įvertinti žmonių kūno temperatūrą. Jei žmogus išvyko iš Lietuvos į Latviją, Estiją ir nebuvo niekur kitur, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) pateikiamos anketos jam pildyti nereikės. Tuo metu, jei žmogus buvo išvykęs už Estijos, Latvijos valstybių teritorijų, jis privalo užpildyti anketą, kuria sutinka laikytis izoliacijos sąlygų.

Apie tai keliautojams informacija bus pateikiama pasienio punktuose įrengtuose stenduose. Juos įrengti pavesta Pasienio kontrolės punktų direkcijai operacijų vadovo sprendimu. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė sako, kad labai svarbu, kad grįžtantieji anketą užsipildytų elektroniniu būdu, kad pasienyje užtruktų kuo trumpiau.

„Labai raginame tuos žmones, kurie keliavo kitur, tai yra, ne tik Latvijoje, Estijoje, užpildyti anketą elektroniniu būdu tam, kad nesusidarytų eilės pasienio punkte. Taip bus greičiau ir patogiau visiems. Taip pat šiuo metu ieškoma galimybių, kad visi keliautojai gautų trumpąsias SMS žinutes į savo telefonus su nuoroda, kaip anketą turi užpildyti, jei buvo išvykę už šių valstybių ribų“, – sako R. Lingienė.

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad nuo gegužės 18 dienos į Lietuvą dėl darbo, verslo ar studijų gali atvykti Lenkijos piliečiai, o nuo gegužės 22 dienos – ir Lenkijoje teisėtai gyvenantieji. Jiems nebus taikoma privaloma 14 dienų izoliacija, jeigu per pastarąsias 14 dienų iki atvykimo į Lietuvą jie nebuvo išvykę iš Lenkijos. Tokios pat sąlygos galios ir Lietuvos piliečiams, parvyksiantiems iš Lenkijos, kai buvo vykstama verslo, darbo ar studijų reikalais.

Vilija Mačiulskytė

Rekomenduojami video