Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Rizikuoti gyvybe nepatartina

Jeigu jau pradėjote rūpintis ir globoti vandens paukščius šiltuoju metu, tai turite daryti visus metus. Atšalus orams, paukščiams ieškoti maisto tampa vis sudėtingiau, ir tai reikalauja daugiau pastangų, o iš dalies pasikeitęs gyvenimo ritmas jiems teikia daugiau grėsmės nei gerovės.

Būkite budrūs – įspėkite ir informuokite savo vaikus, artimuosius, kad, atėjus šaltajam sezonui, jie neliktų abejingi ir pasirūpintų netoliese gyvenančiais paukščiais. Atminkite, kad lesinti vandens paukščius galima tik natūraliu maistu, geriausiai tinka grūdai. Jokiu būdu neduokite bandelių ar kitų maisto gaminių, nes nuo jų paukščiai gali nugaišti.

Lesalą reikėtų įvairinti, duoti įvairių grūdų, daržovių. Berkite lesalą kuo arčiau paukščių, – geriausia iškart į vandenį. Pirmiausia leiskite sulesti viską, o tik tada duokite daugiau. Nepamirškite, kad didesniems paukščiams maisto reikia daugiau.

Kaskart, užėjus šalčiams, padaugėja pagalbos skambučių, bet dauguma jų būna klaidingi. Žmonės visuomet linkę perdėti ir sutirštinti situaciją. Jei radote sužeistą paukštį, prieikite ir įsitikinkite, kad pagalba sparnuočiui reikalinga ir būtina.

Gelbėtojams dažnai tenka išgirsti kuriozinių istorijų, kai vandens paukščiai supainiojami su negyvais objektais ar tiesiog su apledijusia sniego pusnimi. Kartais žmonės pasakoja, kad gyvūnas ilgą laiką nerodė gyvybės ženklų, tiesiog nejudėjo ir buvo lyg sustingęs. Taip gali atsitikti todėl, kad jis kaupia energiją ar šildosi.

Paukštis blaškosi ir būna neramus, jeigu yra smarkiai sužeistas. Ant sniego matomos kraujo dėmės įspėja, kad jis yra sužeistas. Jeigu įsitikinote, kad paukščio plunksnos prišalusios prie žemės ar ledo, pamažu pasistenkite išlaisvinti sparnuotį pats. O jeigu matote, kad sukeliate skausmą ar nepajėgiate, tuomet kvieskite specialistus. Skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112. Operatoriai iš karto informaciją perduos Gyvūnų globėjų asociacijai, kurios personalas pasirūpins reikiama globa ir priežiūra.

Jei radote prišalusį vandens paukštį, mąstykite racionaliai, nerizikuokite. Artindamiesi prie paukščio, būkite budrūs. Įsitikinkite, kad ledas tvirtas. Paukščiai dažniausiai prišąla, kai oro temperatūra nukrinta žemiau 20 laipsnių šalčio. Paprastai jie neužsibūna vienoje vietoje ar properšoje, jeigu jaučia, kad oras šąla. Paukščiai palieka savo buvimo vietą ir keliasi į kitą, kur vanduo neužšalęs. Jie lieka vienoje vietoje, jei, neradę maisto atsargų ir užšalus vandeniui, nusilpsta. Paskutinė jų viltis – kad bus pamaitinti, nes yra prijaukinti.

Lietuvos gyvūnų globos draugijos inf.

Rekomenduojami video