Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prieš akis styro kaimyno TV palydovas: ar turite teisę reikalauti jį nuimti

Savavališkai gyventojai ant namo negali tvirtinti nei kondicionierių, nei TV palydovo lėkščių, o jei taip nutiko, turėtumėte kreiptis į namo administratorių. Taip LRT.lt sako Vilniaus savivaldybės atstovas Tauras Varenbergas. „Namo administratorius nustatęs, kad asmuo, pakabinęs SAT lėkštę, neturi minėto leidimo, turi kreiptis į Valstybinę teritorijų priežiūros statybos inspekciją. Inspekcija nustačiusi, kad SAT lėkštė pakabinta savavališkai, paprastai teikia privalomąjį nurodymą šalinti savavališkos statybos padarinius arba iki tam tikro termino įteisinti atliktus darbus“, – komentuoja T. Varenbergas.

LRT.lt laišką parašė skaitytojas Andrius. Jis piktinasi dėl jam vaizdą į Vilniaus panoramą užstojančios kaimyno TV palydovo lėkštės.

„Prieš metus atsikrausčiau gyventi į Antakalnį. Iš devinto aukšto pro lodžijos langus atsiveria nuostabi Vilniaus panorama, galiu matyti šventųjų Petro ir Povilo bažnyčią, joanitų vienuolyno bokštus. Bet yra vienas bet – vaizdą užstoja priešais esančio kaimyno satelitas. Tai tokia lėkštė, prikabinta prie jo balkono. Man ji užstoja visą vaizdą. Kadangi turiu lodžiją, ne balkoną, vaizdo ir taip nėra daug.

Kreipiausi į savivaldybę su klausimu, ar kaimynai gali prieš mano nosį iškelti satelitą. Gavau atsakymą, kad ne, tai turi būti suderinta. Su manimi niekas to nederino. Šiaip ne taip namą prižiūrinti įmonė susisiekė su kaimynu. Šis anteną šiek tiek pastūmė į šoną, dabar aš matau šiek tiek daugiau bažnyčių stogų, tačiau problema nedingo – man ir toliau užstojamas vaizdas“, – laiške pasakoja Andrius.

Vyras sako pats paskambinęs kaimynui, tačiau šis atkirto esąs advokatas, dėl kaimyno užgaidų jau patyręs nuostolių, nes kvietęs meistrą antenai paslinkti. Pasak skaitytojo Andriaus, jo kaimynas nesileidžia į kalbas, sako, kad jis nenori mokėti už skaitmeninę TV, taigi jam labai patogu palydovas.

„O kur mano teisės? Ką man daryti? Ar aš irgi galiu prie savo lodžijos tvirtinti kažkokius daiktus ir užstoti vaizdą kitiems? Ką man šiuo atveju daryti? Kai pagalvoji, kiek debatų kyla dėl vaivorykštės vėliavos balkone, kuri niekam vaizdo neužstoja, o čia metalinė bjaurastis kasdien žiūri į mane.

Iš viso nesuprantu, kam XXI amžiuje reikalingi nuo balkonų išsikišę palydovai – juk yra skaitmeninės TV“, – svarsto skaitytojas.

Už nepašalintą nelegalią lėkštę – bauda

Vilniaus miesto savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento Būsto administravimo skyriaus Statinių naudojimo priežiūros poskyrio vedėjas T. Varenbergas teigia, kad ant namo fasado savavališkai negalima tvirtinti jokių įrenginių – nei vadinamųjų SAT lėkščių, nei kondicionierių ar kitų konstrukcijų.

„Norint kažką kabinti ant namo fasado ar keisti fasado išvaizdą, reikia gauti namo butų ir kitų patalpų savininkų daugumos pritarimą, po to gauti statybos leidimą iš savivaldybės. Kadangi šiuo atveju SAT lėkštei iškabinti reikalingas Statybos leidimas, namo administratorius, nustatęs, kad asmuo, pakabinęs SAT lėkštę, neturi minėto leidimo, turi kreiptis į Valstybinę teritorijų priežiūros statybos inspekciją, kadangi ji vykdo valstybinę statybos priežiūrą.

Inspekcija, nustačiusi, kad SAT lėkštė pakabinta savavališkai, paprastai teikia privalomąjį nurodymą šalinti savavališkos statybos padarinius arba iki tam tikro termino įteisinti atliktus darbus“, – aiškina pašnekovas.

Pasak T. Varenbergo, jei namą administruojanti bendrovė ar namo bendrija nereaguoja į gyventojo prašymą, jis gali pats informuoti Statybos inspekciją apie galimai savavališkai atliktus statybos darbus ir informuoti savivaldybę, kad bendrija nevykdo jam teisės aktais nustatytų pareigų.

Paaiškėjus, kad TV palydovo lėkštė yra pakabinta be reikalingų leidimų, o gyventojui atsisakius ją pašalinti, laukia ir baudos, sako T. Varenbergas.

„Statinio statyba pažeidžiant Lietuvos Respublikos statybos įstatyme nurodytus statinio projekto sprendinius, išskyrus esminius statinio projekto sprendinius, užtraukia baudą nuo trisdešimt iki šešiasdešimt eurų. Padarytas pakartotinai toks nusižengimas užtraukia baudą nuo 60 iki 120 eurų“, – Administracinių nusižengimų kodeksą cituoja pašnekovas.

 

Rekomenduojami video