Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pražydinkite gėles šventėms

Jei rudenį nespėjote pasodinti svogūninių gėlių – tulpių, narcizų, hiacintų ir žydrių – nesikrimskite. Galite priversti jas pražysti per Kalėdas! Tiesa, jei jos vis dėlto nespės sukrauti žiedų didžiausioms metų šventėms, žiemą tikrai džiaugsitės nuostabiomis gėlėmis.

Sodinimas

Kai lauke šalta, pilka ir nyku, žydintys pavasariniai augalai atrodo it stebuklas. Norint užsiauginti žiemą tulpių, be to, tokių, kurios pražystų konkrečiu momentu, nebūtina turėti oranžerijos arba šildomo šiltnamio. Viskas daug paprasčiau. Paimkite elementarų kambarinėms gėlėms skirtą vazonėlį ir pripilkite į jį žemės (galima net smėlio). Susodinkite tulpių svogūnėlius taip, kad jie glaustųsi vienas prie kito, be to, dviem eilėmis. Stipriai visus suspauskite draugėn. Taip sodinant, net nedideliame vazonėlyje turėtų tilpti maždaug 20 svogūnėlių. Dabar svogūnėlius paliekite – tiktai ne itin dosniai. Vazonėlį įdėkite į polietileninį maišelį, tik jo aklinai neužriškite: palikite nedidelį plyšį, kad į vidų galėtų patekti oro. Taip paruoštą vazoną pastatykite į apatinę šaldytuvo lentyną: lai stovi, kol ateis reikiamas metas. Sykį ar du per savaitę užmeskite akį į maišelio turinį: apžiūrėkite, ar žemė nepradėjo pelyti (jei taip, labiau ją atidenkite) arba džiūti (tokiu atveju derėtų kartkartėmis palieti). Per 0,5–2 mėnesius svogūnėliai turėtų išleisti šaknis, o žemės paviršiuje – pradėti kaltis daigeliai.

Šaldytuvo galia

Prasidėjus šiam procesui, vazoną reikia traukti iš šaldytuvo – atėjo metas gėlėms stiebtis. Šiuo etapu augimą ir vešėjimą skatinančias medžiagas augalai gauna ne iš žemės, o iš svogūnėlyje sukauptų atsargų. Neabejokite, kad po dviejų ar pustrečios savaitės ant palangės išsiskleis pasakiška puokštė. Įdomu tai, kad gėlių augimą galima kontroliuoti: jei šventė visiškai čia pat, vazonėlį pastatykite į šiltesnę vietą. Joje gėlės greičiau išsiskleis, tačiau atminkite, kad jų lapai atrodys balkšvi ir išstypę, o ir žiedai – susisukę ir neryškūs. Turėkite omenyje štai ką: kuo lėčiau gėlė vystosi, augdama vėsioje ir šviesioje vietoje, tuo jos kotas bus tvirtesnis, o žiedas – ryškesnis. Apskritai, toks augalas ilgiau nevys. Atėjo šventės? Pjaukite gėles ir dovanokite. Galite įteikti ir visą žydintį vazoną. Taip išauginti ir pražydinti pavyks ne vien tik tulpes: drąsiai eksperimentuokite su krokais, žydrėmis, scylėmis arba puškinijomis. Šios gėlės, pabuvojusios šaldytuve, prasiskleidžia griečiau nei per savaitę, taigi, žvelgdami į vazonėlį regėsite akyse pražystančią pavasarinių augalų klombą.

Petras Klimas

 

Rekomenduojami video