Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Populiarėja Velykų vainikai: suspėti pasidaryti dar gali kiekvienas

Artėjant Velykoms, daugeliui norisi, kad namai alsuotų šventės laukimu. „Šv. Velykos – tai yra džiaugsmo, pavasario ir šviesos šventė, todėl velykinės namų dekoracijos turėtų atspindėti saulės šviesą ir prabudusią gamtą“, – sako floristė ir dekoratorė Eglė Kazokaitė. Tačiau ji perspėja, kad puošiant namus nereikėtų persistengti.

Pasaulyje ypač populiarūs Velykų vainikai, tačiau Lietuvoje jie vis dar yra naujovė. Tiesa, floristams ši dekoracija puikiai pažįstama.

Anot E. Kazokaitės, Velykų vainikai yra tarsi paukščio gūžtos imitacija, jie gali būti patys įvairiausi. Vainikų dekoravimui reikėtų naudoti padžiovintas samanas.

„Samanų negalima rauti miške, tai yra draudžiama, tačiau jas galima nuimti nuo nukritusių, pūvančių medžių ar akmenų. Dekoravimui nereikėtų naudoti ką tik parsineštų šlapių samanų. Jas rekomenduoju padžiovinti, todėl nedarykite vainikų tą pačią dieną ar iš vakaro, geriausia iki šv. Velykų likus bent savaitei“, – portalui LRT.lt kalbėjo E. Kazokaitė.

Vainiko gamybai galima naudoti iš šieno padarytą formą, kurią galima įsigyti gėlių salone ar sodo prekių parduotuvėse. Jeigu žmogus nori puošmenos karkasą pasidaryti pats, tam, pasak pašnekovės, tinka seni laikraščiai, kuriuos galima susukti į ratą naudojant siūlą.

Ant turimo vainiko karkaso samanas E. Kazokaitė pataria sukti taip pat naudojant paprastą juodos spalvos siūlą. Tam visai nereikia klijų ar vielučių.

„Samanomis apsukto vainiko karkaso papildomomis medžiagomis dekoruoti nebūtina. Tiesiog galima paimti jums patinkantį dubenį su margučiais ir įstatyti į vainiko vidurį. Į dubenį taip pat galima įdėti obuolių ar saldainių. Toks velykinis vainikas puikiai tiks jūsų stalui, jį galima panaudoti ir labai praktiškai“, – sakė E. Kazokaitė.

Tiems, kurie mėgsta rankdarbius, pašnekovė pataria vainiką daryti iš padžiovintų šakelių ar vytelių, sekatoriumi sukarpytų vienodomis, 5-7 cm dalimis. Vėliau jas vielutę reikėtų susukti vieną prie kitos. Susukus ilgą kasą, jau galima formuoti vainiką, kuris dar labiau primena paukščio gūžtą.

„Vainiko puošimui labai tinka bugienis, o jei norima imituoti pavasarinį paukščių grįžimą, galima pridėti vieną kitą plunksnelę“, – patarimais pasidalino E. Kazokaitė.

Dažniausiai per Velykas namai dabinami įvairiomis augalų kompozijomis su margučiais. Pasak E. Kazokaitės, po švenčių nuėmus margučius, augalai ir toliau gali puošti namus ir skelbti pavasario pradžią.

Floristė Velykų kompozicijoms ir dekoracijoms rekomenduoja rinktis gėles, kurių žiedai geltoni, švelniai oranžiniai, blankiai violetiniai ar kitų pastelinių spalvų.

E. Kazokaitė portalo LRT.lt skaitytojams pristatė vieną iš kompozicijų pavyzdžių. Tokia galėtų papuošti šventinį stalą ar kitą mielą kampelį namuose, kur galbūt stovės pintinė su margučiais. Kompozicijai E. Kazokaitė rekomenduoja naudoti pavasarines spalvas ir gėles. Pavydžiui, sanpauliją, kurios žiedai primena žibutės žiedus ir gali būti įvairių spalvų. Šalia šio augalo į kompoziciją gali puikiai tikti hiacintas.

„Jeigu dekoraciją ruošiatės dėti ant stalo, o šeimoje yra žmonių, kurie yra alergiški tam tikram kvapui, tai hiacinto naudoti nerekomenduoju, nes jis skleidžia labai stiprų kvapą“, – perspėjo E. Kazokaitė.

Į kompoziciją tinka ir vėdrynai, kurie gali būti pačių įvairiausių spalvų. Geriausiu pavasario pranašu galėtų tapti geltonos spalvos vėdrynai.

„Tai nauja šiuolaikiška gėlė, kurios negalime auginti Lietuvos darželiuose. Nebent galime įsigyti vazonėliuose. Šios gėlės labai ilgai išsilaiko, netgi iki trijų savaičių“, – sakė floristė.

Kompoziciją gali sudaryti skintos ir svogūninės gėlės. Gražiausiai ji atrodo permatomame stikliniame inde, kuriame gali būti samanų. Prieš sodinant svogūnines gėles, į indą su samanomis reikėtų įberti vazoninėms gėlėms tinkamų granulių bei žemės iš vazonėlio, kuriame gėlė prieš tai augo.

„Taip pasodintos gėlės puikiai išsilaikys iki Atvelykio, po to jas bus galima persodinti. Jeigu kompozicijoje naudojamos skintos gėlės, pavyzdžiui, vėdrynai, tuomet reikalinga ir floristinė oazė, kurią galima įsigyti gėlių salonuose ar netgi didesnėse parduotuvėse. Viską komponuoti galima pagal nuotaiką – tai, kas žmogui gražu, tiesiog savo mėgstamas pavasarines gėles“, – kalbėjo E. Kazokaitė.

Anot jos, visoms velykinėms kompozicijoms ypač tinka šiuo metu pamažu sprogstančios medžių šakelės.

„Labai rekomenduoju nors keletą šakelių gražiai nusipjauti ir pasimerkti vazoje ant stalo ar tiesiog įkomponuoti į kompoziciją“, – sakė floristė.

Ji pasiūlė, kaip pasidaryti kompoziciją tiems, kurie neturi daug laiko, tačiau nori šventinio efekto, kuris džiugintų visą šeimą. E. Kazokaitė rekomenduoja nusipirkti narcizų, kurie skleidžia gerą nuotaiką, ir pamerkti juos su mėgstamomis gėlėmis, pavyzdžiui, vėdrynais, bei sprogstančiomis medžių šakelėmis.

Specialistė pataria savo kompozicijų neapkrauti dirbtinėmis puošmenomis ar gėlėmis.

„Tačiau jeigu kam nors labai patinka floristika su nuotaika, patariu ant pavasarinės puokštės ar dekoracijos patupdyti iš plunksnų padarytą paukščiuką. Jeigu šeimoje yra vaikų, tai juos labai pradžiugins“, – tikino E. Kazokaitė.

Floristė teigė, kad šventinę nuotaiką namuose galima kurti kartu su vaikais ir papasakojo, kaip pagaminti labai nesudėtingą dekoraciją. Pavyzdžiui, paimkite stiklainėlį, įdėkite samanų, iš vazonėlio išimkite hiacintą, nuplaukite jo šaknis ir perdėkite į stiklainėlį. Šią kompoziciją gali pagyvinti keletas skintų narcizų.

E. Kazokaitė primena, kad visoms kompozicijoms ir velykiniam stalui puikiai tinka bugienis, kurio galima rasti daugelyje gėlių darželių.

E. Kazokaitės tikinimu, namų velykinėmis dekoracijomis apkrauti nereikėtų, tiesiog pakanka vieno kito šventinio akcento. Pasak floristės, jei ant valgiais nukrauto stalo norisi pasimerkti gėlių ar žalių šakelių, reikia atkreipti dėmesį į vazos ir kompozicijos aukštį.

„Su vainikais yra paprasčiau, nes sėdint prie stalo jie netrukdo. Tačiau jeigu merksite gėles, kompozicija neturėtų būti aukštesnė kaip 30 cm, nes jei ji bus žmogaus akių lygyje, gali trukdyti ar netgi erzinti“, – tikino E. Kazokaitė.

Audinga Satkūnaitė

Rekomenduojami video