Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Plaukiojimas Kauno mariose: reikalavimai, kurių būtina laikytis

Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad apribojimai vandens transporto priemonėms taikomi norint mažinti neigiamą poveikį aplinkai. Pavyzdžiui, savaeigės plaukiojimo priemonės trikdo paukščius ir prastina jų mitybą, kelia stresą ne tik žuvims, bet visai vandens gyvūnijai. Be to, į vandenį patenka kuro, tepalų, degimo produktų, korpuso dažų. 

Jei norite savaeigėmis vandens transporto priemonėmis plaukioti Kauno mariose ir nepažeisti ribojimų, privalu susipažinti su Aplinkosaugos sąlygų plaukioti paviršiniuose vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis ir plūduriuojančių priemonių įrengimo ir naudojimo, jų statymo ir (arba) švartavimo aplinkosauginiais reikalavimais

„Plaukiojimo priemones nuleisti arba iškelti iš vandens telkinio naudojant autotransporto priemones galima tik įrengtose vietose: uostuose, prieplaukose ir kitose vietose, kur įrengti elingai ar kitos specialios priemonės. Švartuoti galima tik įrengtose prieplaukose, prie lieptų ir vandens turistams įlipti ir išlipti skirtose vietose“, – sako Aplinkos apsaugos departamento Kauno gyvosios gamtos apsaugos skyriaus vyr. specialistas Marijus Tomkus. 

Anksčiau įrengtas ir pažymėtas, taigi įteisintas, plaukiojimo priemonių nuleidimo į Kauno marias arba iškėlimo vietas rasite aplinkos ministro įsakyme „Dėl Kauno marių regioninio parko tvarkymo plano patvirtinimo“: atsidarę nuorodą, žiūrėkite susijusią informaciją skiltyje Priedai

Plane taip pat pateikiama aktuali informacija apie teisėtas autotransporto priemonių statymo Kauno marių regioniniame parke vietas. Atitinkamais ženklais nepažymėtos ir (ar) Kauno marių regioninio parko tvarkymo plane nepažymėtos plaukiojimo priemonių nuleidimo ir iškėlimo vietos ar  autotransporto priemonių statymo vietos yra neteisėtos. 

SVARBU 

1. Plaukiojimui Kauno mariose savaeigėmis ir nesavaeigėmis vandens transporto priemonėmis taikomos plaukiojimo vandens telkiniuose, esančiuose saugomose teritorijose, aplinkosaugos sąlygos, nes vandens telkinį supa Kauno marių regioninis parkas – t. y. Kauno marių dalis nuo Kauno Algirdo Brazausko hidroelektrinės iki linijos, jungiančios abu marių krantus ties Piliuonos kaimu Kauno r. (žr. Kauno marių regioninio parko ir jo zonų bei buferinės apsaugos zonų ribų planas). 

2. Dalyje nuo Kauno Algirdo Brazausko hidroelektrinės iki linijos, jungiančios Grabučiškių plaukiojimo priemonių nuleidimo vietą (slipą) dešiniajame marių krante (509367, 6084119 (LKS-94)) ir sausumos iškyšulį, esantį statmenai krantui priešais šį slipą, kairiajame marių krante (508255, 6083189 (LKS-94)) nuo plaukiojimo sezono pradžios iki birželio 21 d. galima plaukimo plaukiojimo priemonėmis, kurių bendras variklių galingumas neviršija 10 AG (8 kW). Vandens motociklais galima plaukti tik vandens keliu. Nuo birželio 21 d. iki plaukiojimo sezono pabaigos leidžiama plaukioti asmeniniais, pramoginiais ir sportiniais laivais, varomais vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, kilti ir tūpti hidroplanais. 

3. Ypatingą dėmesį reikia atkreipti į Kauno marių dalį nuo linijos, jungiančios Grabučiškių plaukiojimo priemonių nuleidimo vietą (slipą) dešiniajame marių krante (509367, 6084119 (LKS-94)) ir sausumos iškyšulį, esantį statmenai krantui priešais šį slipą kairiajame marių krante (508255, 6083189 (LKS-94)), iki linijos, sutampančios su Kauno marių regioninio parko riba, kurią galima pamatyti Kauno marių regioninio parko tvarkymo plano schemose. Šioje Kauno marių dalyje savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis galima plaukioti nuo birželio 21 d. iki plaukiojimo sezono pabaigos, kai bendras variklių galingumas neviršija 10 AG (8 kW). Kai bendras variklių galingumas viršija 10 AG (8 kW), galima plaukti tik vandens keliu. 

4. Detalesnę informaciją apie vidaus vandens kelius rasite Vidaus vandens kelių direkcijos interneto svetainėje

5. Reikalavimams nenusižengsite, jei būsite atidūs ir laikysitės nurodytų ribojimų, taip pat, jei plaukiojimo sezonu ne vandens kelyje plauksite naudodami irklus arba elektrinį variklį. Jei vandens transporto priemonė turi ir vidaus degimo variklį, ir elektrinį ir plauksite elektriniu varikliu, kai draudžiama su vidaus degimo, vidaus degimo variklis turi būti išjungtas ir pakeltas į aukščiausią padėtį. 

6. Kauno marių Dabintos ir Arlaviškių (Paukščių salos) ornitologiniuose draustiniuose plaukioti draudžiama tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis ištisus metus. 

„Svarbu žinoti, kad plaukiojimas savaeigėmis transporto priemonėmis žvejų pamėgtose žūklės vietose ties Dabintos sala, Arlaviškių įlankoje, Monikos ir Biliūno įlankose, aplink paukščių salą ties Kruonio HE gali būti neteisėtas, todėl reikia būti itin atidiems ir domėtis reikalavimais“, – priduria M. Tomkus. 

Atsakomybė 

Pagal Administracinių nusižengimų kodekso 267 straipsnio 3 dalį aplinkosaugos sąlygų plaukioti saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis pažeidimas užtraukia 300–600 eurų baudą.

Rekomenduojami video