Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Penki svarbūs atsakymai vairuotojams

Šiuo metu šalies keliais važinėja apie 1,25 mln. lengvųjų automobilių, tad esamiems ir būsimiems jų savininkams kasdien iškyla pačių įvairiausių klausimų dėl techninės apžiūros, registracijos pažymėjimų ar numerio ženklų. Į dažniausiai pasitaikančius 5 klausimus atsako „Regitros“ veiklos departamento direktorius Darius Jurgutis.

Ką daryti pametus registracijos liudijimą?

D. Jurgutis: Pametus transporto priemonės registracijos liudijimą, reikia nedelsiant kreiptis į „Regitrą“ dėl naujo dokumento gavimo. Tokiu būdu fiksuojame duomenis, kad anksčiau išduotas dokumentas yra prarastas ir paskelbiame jį negaliojančiu. Tai būtina, siekiant užkirsti kelią galimam neteisėtam jo panaudojimui. Taigi, reikės užsisakyti naują registracijos liudijimą. Vykti niekur nereikia, nes tai galima padaryti iš namų. Sistemoje pasirinkite paslaugą – „Praradau arba sugadinau registracijos liudijimą ir noriu gauti naują“ ir tiesiog pateikite reikiamą informaciją. Naują dokumentą galime atsiųsti Jūsų nurodytu adresu.

Automobilio dalyvavimas eisme sustabdytas dėl negaliojančios techninės apžiūros ar draudimo nebuvimo. Ar įvykdžius prievoles reikia kreiptis į „Regitrą“?

D. Jurgutis: Tokiu atveju kreiptis į „Regitrą“ tikrai nereikia. Atnaujinus techninę apžiūrą ar iš naujo apdraudus automobilį, mes šiuos duomenis gausime iš draudimo bei techninės apžiūrios įmonių. Tad įvykdžius minėtas prievoles, automobilio dalyvavimas viešajame eisme bus atnaujintas automatiškai ir jokiais kitais papildomais dalykais Jums rūpintis nereikės. Taip pat duomenis apie transporto priemonę galite pasitikrinti „Regitros“ viešai prieinamoje paieškos sistemoje. Suvedus tokius duomenis kaip registracijos liudijimo numeris, automobilio numerio ženklai, matysite, ar Jūsų automobilis gali dalyvauti viešajame eisme, ar galioja jo techninė apžiūra, draudimas ir kt.

Per kiek laiko reikia perregistruoti įsigytą transporto priemonę?

D. Jurgutis: Per gyvenimą turbūt pakeičiame ne vieną automobilį, todėl kiekvienam vairuotojui reikėtų žinoti, iš kokių etapų susideda Lietuvoje registruotos transporto priemonės perleidimas kitam savininkui. Iš esmės jų yra du. Pirmiausia buvęs automobilio savininkas per 15 kalendorinių dienų nuo pirkimo-pardavimo sutarties pasirašymo dienos turi pranešti „Regitrai“ apie jo pardavimą. Na, o tik tuomet automobilį įsigijęs asmuo per 10 dienų gali jį įregistruoti savo vardu.

Tiek pranešti apie automobilio pardavimą, tiek įregistruoti jį savo vardu galima tiesiog internetu. Jei to nepadaroma per numatytą terminą, automobilis yra išregistruojamas ir su juo dalyvauti viešajame eisme negalima.“

Ar galiu pasikeisti automobilio numerio ženklus?

D. Jurgutis: Įprastai registruojant transporto priemonę „Regitroje“ numerio ženklai yra išduodami eilės tvarka. Informacinė sistema automatiškai parenka numerio ženklų kombinaciją, kuria bus ženklinamas automobilis. Nors praktika rodo, kad būtent šio tipo numerio ženklų išduodame daugiausia, pastaruoju metu klientai vis dažniau pageidauja pasirinkti jiems patinkančią skaičių ir raidžių kombinaciją, kuri jiems reiškia kažką svarbaus. Tai gali būti kokie nors laimingi skaičiai, įsimintinos datos, vardo ar įmonės santrumpos bei kt.

Praėjusių metų vasarą „Regitra“ atvėrė numerio ženklų sandėlius. Kitaip tariant, automobilio savininkai nuo šiol norimą numerio ženklo derinį gali pasirinkti iš tų, kurie jau yra pagaminti ir saugomi bet kuriame įmonės padalinyje. Jų kaina siekia 35 Eur.

Asmuo gali užsisakyti numerio ženklus iš planuojamų gaminti sąrašo. Šis sąrašas yra papildomas kas ketvirtį. Raidžių seka parenkama abėcėlės tvarka, o skaičių – didėjimo. Į šį sąrašą patenka tokios populiarios skaičių kombinacijos kaip 007, 777, 900 ir t. t. Jų kaina – nuo 150 Eur iki 250 Eur.

Norintys dar labiau išsiskirti kelyje gali rinktis vardinius numerio ženklus. Tai asmens pageidavimu sudaromas numerio ženklo užrašas. Automobiliams jį gali sudaryti nuo 1 iki 6 simbolių, iš kurių bent vienas privalo būti skaičius. Jų kaina – 1 500 Eur.

Ar pakeitus automobilio spalvą, būtina keisti registracijos liudijimą?

D. Jurgutis: Transporto priemonės spalva yra vienas duomenų, kuris yra įvedamas ne tik į mūsų registrą, bet ir atspausdinamas registracijos liudijime. Gali kilti klausimas, kam tai reikalinga? Tai būtina transporto priemonės identifikavimo tikslais. Paprasčiau tariant, prireikus iš pateiktų duomenų turi būti aišku, jog tai yra tikrai tas automobilis, kuris buvo pateiktas registracijos metu. Todėl jei perdažėte automobilį kita spalva, Jums reikia užsisakyti naują registracijos liudijimą, kuriame būtų esami ir teisingi duomenys apie transporto priemonę. Tai reikia padaryti per 15 dienų nuo duomenų pasikeitimo. Jums reikės atvykti į „Regitros" padalinį, kur bus atliekamas transporto priemonės tapatumo nustatymas.

 

Rekomenduojami video