Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pavasario pradžia bityne: svarbiausia rūpintis, jog šeimoms nepritrūktų maisto

Rekordiškai ilgas pavasaris kelia nerimą bitininkams. Bitės apsiskraidė, tačiau kol kas neturi iš kur atnešti maisto.

„Šiemet pavasaris bus labai ilgas, bitės pabudo anksti. Nors žydi lazdynai, tačiau aviliuose šviežios duonos nėra. Oro sąlygos neleidžia jos parsinešti. Daug bičių ant žemės. Jo geria, atšala“, – pasakoja Algirdas Amšiejus ir sako, kad šiandien svarbiausia užduotis – rūpintis, jog šeimoms nepritrūktų maisto. Šeimininkas privalo tą patikrinti, nes gali nutikti, jog rudenį kurią nors šeimą apiplėšė kita ir ji tiesiog nebeturi atsargų.

Ekspertas sako, kad vabzdžiai jau juda maisto naudoja 4–6 kartus daugiau nei būdamos kamuolyje, o nektarą neštis pradės tik balandį pražydus blindėms. Jas maitinti galima sirupu, nes jos jau apsiskraidė, kandi tešla, tačiau šią sunkiau paima, nes reikia atsinešti vandens. Sirupas tirštas 2 trečdaliai cukraus, vienas trečdalis vandens. „Pas mane perų kai kur 2, kai kur 3 rėmai ir matau, jog jau yra jaunų bičių. Vasario 14 d. bitės jau skrido, nors jos vidutiniškai apsiskraido apie Juozines (kovo 19 d.). Joms pavasaris prasidėjo anksti. Dabar yra pavojus, kad pavasaris bus ilgas ir šaltas. Tada maisto pritruks“, – dėlioja A. Amšiejus.

Kada bus pirmosios poruotos motinos niekas nežino. Pernai ekspertas jas išvedė gegužės 27 d., nors daugiametis vidurkis 10 birželio, nors vasara prasidėjo balandžio pabaigoje.

Rekomenduojami video