Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Paskutinė diena teikti paraiškas asbestiniams stogams keisti

Penktadienis yra paskutinė diena, kai kaimo gyventojai, norintys atnaujinti savo asbestinius namų stogus, gali teikti paraiškas Nacionalinei mokėjimo agentūrai (NMA).

Kaip anksčiau pranešė NMA, šiam paraiškų surinkimo etapui skirta bendra paramos suma yra 3,3 mln. eurų. Paraiškas gauti paramą gali teikti Lietuvos gyventojai, savo gyvenamąją vietą deklaravę kaimo vietovėje.

Paraiška galės būti teikiama tik to namo stogo dangai keisti, kuriame deklaruota pareiškėjo gyvenamoji vieta. Jis taip pat įsipareigoja nuo paraiškos pateikimo dienos iki projekto kontrolės laikotarpio pabaigos nekeisti gyvenamojo namo, kurio stogo dangą keičia, nuosavybės teisių, nurodo NMA.

Paramos taip pat gali kreiptis dvibučio ar daugiabučio namo gyventojai, jei ketinama pakeisti viso gyvenamojo namo asbestinę stogo dangą. Tiesa, NMA akcentuoja, kad parama neteikiama sodo bendrijose ar savivaldybių centruose, kuriuose yra daugiau negu 6 tūkst. gyventojų, esančių namų gyventojams.

Vienas paramos gavėjas gali pretenduoti į ne didesnę kaip 2 tūkst. eurų (su PVM) paramą, jam bus kompensuojama iki 50 proc. visų patirtų išlaidų. Reklama NMA pabrėžia, kad teikiant paraišką stogo dangai keisti svarbu pristatyti ir asbesto turinčių gaminių inventorizacijos ataskaitos kopiją. Kitas svarbus reikalavimas paramos gavėjams – pakeitus asbestinę stogo dangą likviduoti asbesto turinčių gaminių atliekas, susidariusias keičiant stogą.

Rekomenduojami video