Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Paskolos smulkiam verslui: kuriuos kreditorius pasirinkti?

Skolinantis bene daugiausia keblumų patiria smulkiojo verslo atstovai. Dažnai kreditoriai jų prašo pagrįsti idėjas, daug dėmesio skiria rizikos vertinimui, o atmestų paraiškų skaičius siekia daugiau nei 60 proc. Tad paskolos smulkiajam verslui dažnai tiesiog nepasiekiamos. 

Tačiau rinkoje gausu ir alternatyviųjų finansuotojų, kurie sėkmingai padeda pasiskolinti net ir mikro įmonėms, ne tik smulkiajam ir vidutiniam verslui (SVV).

Alternatyviųjų finansuotojų paskolos smulkiajam verslui

Pastaraisiais metais kaip niekada daug galimybių skolintis palankiomis sąlygomis turi praktiškai bet kuris verslas. Todėl svarbu plačiau aptarti daug dėmesio sulaukusius alternatyviuosius finansuotojus:

1. Europos investicijų fondo (EIF) garantuojamos paskolos. Europos Komisija parengė programą „EaSI“, pagal kurią mažos įmonės gali gauti reikiamų lėšų savo veiklai finansuoti. Įmonėms nereikia turėti užstato, o paskoloms taikomos itin žemos palūkanos.

2. Verslo skatinimo fondai. Kelerius metus daugiausia dėmesio sulaukė fondų priemonė „Verslumo skatinimas 2014–2020 m.“. Lengvatinės paskolos verslui suteikiamos finansuojant ES socialiniam fondui. Maksimali skolinama suma – iki 25 tūkst. eurų.

3. Rizikos kapitalo fondai. Šis finansavimo būdas labiausiai orientuotas į technologijas kuriančius verslus, taip pat inovatyvias ir perspektyvias verslo idėjas.

4. Sutelktinio finansavimo platformos. Naują skolinimosi nišą verslui suteikė sutelktinio finansavimo platformos. Jų paslaugomis dažniausiai naudojasi neseniai veiklą pradėjusios ir norinčios įgyvendinti plėtrą įmonės. Sutelktinio finansavimo platformose galima rasti rėmėjų, partnerių, pasisemti naujų idėjų, taip pat pareklamuoti savo paslaugas, nes, pavyzdžiui, vieną verslo paskolą finansuoti gali nuo kelių iki kelių šimtų žmonių.

5. Specializuotos verslo paskolų bendrovės. Vienas geriausių būdų skolintis – kreiptis į bendroves, orientuotas į verslo paskolas. Jos gali pasiūlyti lanksčias sąlygas, operatyvumą, profesionalų aptarnavimą ir labiausiai verslo poreikius atitinkančius sprendimus, be to, bendradarbiauja su šalies ir tarptautinėmis finansų institucijomis bei fondais.

Banko paskolos ir smulkaus verslo finansavimas 

Prieš kreipiantis į banką svarbu apgalvoti:

  • Kur investuosite lėšas?
  • Kada preliminariai investicijos turėtų atsipirkti?
  • Ar turėsite pakankamai lėšų vykdyti įsipareigojimus?
  • Kokios rinkos perspektyvos ir artimiausio laikotarpio situacija?

Banko paskola verslui: pagalvokite apie prisiimamas rizikas 

Didesnių sunkumų skolindamiesi iš bankų iki šiol patirdavo daug konkurentų turintys verslai (didmeninės prekybos, transporto, medienos apdirbimo ir kitos įmonės). Jei įmonė neturėjo naujų idėjų ir neišskyrė iš konkurentų, jai gauti paskolą buvo gana sunku.

Tradiciniai bankai SVV įmones vertina kaip rizikingesnes, tačiau, pavyzdžiui, banko licenciją gavusios bendrovės „PayRay“ išskirtinumas – kur kas didesnis lankstumas, operatyvumas teikiant paskolas, jau neminint plataus paslaugų spektro.

Naudingi patarimai besikreipiantiems dėl paskolos verslui 

Sužinokite situaciją bei kokius duomenis vertins kreditoriai

Norėdami rasti geriausią pasiūlymą, turite investuoti laiko ir ištirti rinką.

Kreditoriai vertins daugybę įvairių duomenų: įmonės vertinimo ataskaitas, bendrą finansinę situaciją, juridinio asmens istoriją, veiklos sritį, idėjos perspektyvumą ir kt.

Paskolos skaičiuoklė: kuo ji vertinga?

Atliekant preliminarius skaičiavimus pravers ir bene kiekvieno kreditoriaus tinklalapyje pateikiama paskolos skaičiuoklė. Tai virtualus įrankis, leisiantis sužinoti apie būsimus įsipareigojimus: palūkanas, mėnesio įmokų dydį, papildomų mokesčių įtaką bendrai paskolos kainai ir kt.

Paskolos sutartis: į ką atkreipti dėmesį?

Dar iki to laiko, kai sudaroma paskolos sutartis, reikėtų išsiaiškinti svarbią informaciją, pavyzdžiui:

  • Kaip kreditoriai elgiasi pavėlavus mokėti įmokas?
  • Kokio dydžio delspinigiai taikomi?
  • Ar vėliau bus galima pakeisti sutartį?
  • Ar galima apskritai nutraukti sutartį ir grąžinti paskolą bei kas gresia už netesybas?
  • Ar paskolos kaina mažės ją grąžinus anksčiau laiko?

Tinkamai pasiruošę turėsite daugiau galimybių gauti paskolą. Jei atitiksite visus reikiamus kriterijus, verslo paskolos smulkiajam verslui palūkanos gali būti dalinai finansuojamos iš tarptautinių finansinių institucijų ir fondų lėšų, tad dar ir sutaupysite.

Rekomenduojami video