Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pasistengus neteks slidinėti

Žiemą nemažai traumų patiriama ant slidžių laiptų, prie įėjimų į pastatus. Nukenčia ir automobiliai, jei įvaža į garažą apledėjusi.

Montuojami smėlyje ir betone

Lauko aikštelių apsaugai nuo apledėjimo patogiausia naudoti šildymo kabelių kilimėlį, pagamintą iš pastovaus galingumo šildymo kabelių. Jei aikštelė – labai maža, gali būti panaudotas savireguliuojantis kabelis.

Šildymo kilimėliai ir kabeliai gali būti montuojami ir smėlyje, ir betone. Smėlio sluoksnis su kabeliu gali būti užklojamas asfaltu, trinkelėmis ar betonine danga. Dažniausiai pakankamas galingumas –300 W/m². Jo užtenka net tada, kai gausiai sninga. Šildymo kabelių kilimėlius lengva instaliuoti. Šildymo kabelio ir jungiamieji laidai būna sujungti jau gamykloje. Atstumams tarp vijų išlaikyti sukomplektuotos plastikinės tvirtinimo juostelės. Kilimėliai būna visiškai paruošti montavimui: gaminami reikiamo galingumo, išlaikomi tinkami atstumai tarp kabelio vijų. Nereikia jokių papildomų montavimo darbų.

Izoliacija turi būti nepažeista

Reikalinga galia lauko aikštelių apsaugai nuo apledėjimo priklauso nuo įvairių aplinkybių. Daugeliu atveju pakanka 300 W/m². Jeigu lauko aikštelė įrengta po priedanga, reikalingas apie 200–250 W/m² galingumas. Srovė vienam kabeliui negali viršyti 16 A, maksimalus galingumas montuojant smėlyje – 25W/m2, betone – 30W/m2.

Kabelio izoliacijos varža turi būti pamatuota prieš ir po montavimo. Kadangi kabelis klojamas ploname smėlio sluoksnyje, reikia įsitikinti, ar nepažeista jo izoliacija. Paprastai smėlio sluoksnis būna po trinkelėmis, asfaltu ar kita danga, kuri apsaugo kabelius nuo pažeidimo. Jeigu šildomas paviršius yra smėlis arba žvyras, kabelis turi būti mažiausiai 5 cm gylyje, kad valant sniegą jis nebūtų pažeistas.

Negali kirsti technologinių plyšių

Po smėlio sluoksniu rekomenduojama šilumos izoliacija. Tai sumažina energijos sąnaudas ir greičiau tirpina sniegą. Izoliacija turi būti pritaikyta tokiems tikslams, tvirta ir atspari. Tarpas tarp izoliacijos ir šildymo kabelio turėtų būti apie 3 cm. Kabelis niekur negali liestis su izoliacija.

Kabelio izoliacijos varža turi būti pamatuota prieš montuojant ir sumontavus. Kai šildymo kabeliai montuojami betone, jie gali būti tvirtinami prie armatūros tinklo. Kabeliai turėtų būti mažiausiai 5 cm nuo betono paviršiaus.

Šildymo kabeliai negali kirsti technologinių plyšių tarp atskirų betono plokščių. Šildymas jungiamas tik tada, kai betonas visiškai sukietėja. Tai trunka maždaug vieną savaitę vienam sluoksnio centimetrui, jeigu džiūvimo temperatūra ne per žema. Šildymo kabelio būklė matuojant turi būti patikrinta prieš montuojant ir sumontavus.

Taupyti padeda termostatas

Lauko aikštelių apsauga priklauso nuo lauko ir grunto temperatūros. Termostato veikimą galima nustatyti tarp -5° ir +5°C. Jis gali dirbti arba išsijungti bet kuriuo vartotojo pageidaujamu laiku: neveikti savaitgaliais arba naudoti pigią naktinę elektros energiją.

Termostato temperatūros daviklis naudojamas lauko, grunto ar kito objekto temperatūrai matuoti. Lauko aikštelių apsaugai nuo užšalimo temperatūros daviklis montuojamas instaliaciniame vamzdelyje, betone – tarp šildymo kabelio vingių. Vamzdelis reikalingas, kad prireikus būtų galima greitai pakeisti daviklį. Temperatūros davikliai yra 4 m ilgio, jie gali būti prailginti iki 50 m.

Rekomenduojami video