Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pasakė, kuo skiriasi balti ir rudi kiaušiniai

Paprastai prekybos centre galite rasti dviejų skirtingų spalvų kiaušinių: rudų ir baltų. Vis dėlto vargu ar kas žino, koks yra skirtumas tarp šių dviejų. Kaip atsiranda tas spalvų skirtumas? Atsakymas yra paprastas!

Tikriausiai dabar pratrūksite juoktis, nes atsakymas toks akivaizdus. Viena vištiena deda rudus kiaušinius, o kita – baltus kiaušinius. Tai priklauso nuo pačios vištos spalvos! Taip, tikrai. Višta su baltomis plunksnomis deda baltą kiaušinį, o višta su rudomis plunksnomis – rudą kiaušinį. Ar žinojote, kad yra net vištų, kurios deda dėmėtus ar net mėlynus kiaušinius?

Jums gali kilti klausimas, ar tarp šių skirtingų spalvų kiaušinių yra kokių nors skirtumų, nes balti kiaušiniai dažnai yra pigesni. Nėra: tai tiesiog sutapimas. Iš esmės šie kiaušiniai yra vienodi. Jei jie skiriasi, tai yra dėl vištienos suvalgyto maisto ir vištos laikymo sąlygų. Taip pat nėra skirtumo tarp rudų kiaušinių ir baltų kiaušinių. Jei nusipirkote kiaušinį plonu lukštu, tai tikriausiai yra dėl to, kad jį padėjo jauna višta.

Rekomenduojami video