Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pareigūnai pataria, kaip saugiai švęsti

Nenumaldomai artėjant gražiausioms ir didžiausioms metų šventėms – šv. Kalėdoms ir Naujiesiems metams – Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai ir Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai dalijasi patarimais kaip saugiai švęsti šventes. Pareigūnai linki šventes švęsti atsakingai, saugiai, rūpinantis ne tik savo, bet ir kaimynų sveikata ir turtu.  

Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Eidimtas primena gyventojams, kad  reiktų labai atsargiai elgtis su pirotechnikos gaminiais, nes jie gali ne tik sužaloti žmogų, bet ir sukelti didžiulį gaisrą. / A. Barzdžiaus nuotr.

Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Eidimtas primena gyventojams, kad reiktų labai atsargiai elgtis su pirotechnikos gaminiais, nes jie gali ne tik sužaloti žmogų, bet ir sukelti didžiulį gaisrą. / A. Barzdžiaus nuotr.

Ragina neskubėtiUgniagesiai prašo kraštiečių, kad šventiniame šurmulyje žmonės neskubėtų, viską gerai apmąstytų ir laikytųsi elementarių priešgaisrinės apsaugos reikalavimų.

„Artėjant šventėms, ypatingai šildymo sezono metu, reikėtų išlikti budriems ir atidiems. Šiuo periodu paprastai padažnėja šildymo įrenginių eksploatavimo pažeidimų, dūmtraukio įrengimo pažeidimų. Dėl šių pagrindinių priežasčių ir kyla gaisrai. Per šventes reikėtų nepalikti besikūrenančių krosnių be priežiūros. Taip pat reikėtų atsargiai elgtis su šildymo įrenginiais, ypač elektros prietaisais, saugoti juos nuo lengvai užsidegančių daiktų, atkreipti dėmesį į kietojo kuro krosnį, kad šalia jos nebūtų pašalinių daiktų, džiovinamų malkų, nes tokie daiktai ir prišaukia nelaimę“, – pažymėjo Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Eidimtas.

Saugi pirotechnika

Viršininkas primena, kad gyventojams reikėtų labai atsargiai elgtis ir su pirotechnikos gaminiais, nes jie gali ne tik sužaloti žmogų, bet ir sukelti didžiulį gaisrą.

„Kad pirotechnikos gaminiai ir jų paleidimas nesukeltų nelaimių, reikėtų visada laikyti saugaus atstumo leidžiant pirotechnikos gaminius. Taip pat būtina laikytis ir kitų gamintojo nustatytų reikalavimų. Jeigu mes naudojame ant eglučių ar kitų papuošimų elektros įrenginius, būtinai reikėtų įvertinti, ar jie eksploatuojami tinkamai, ar jie yra gerai veikiantys. Būtina atkreipti dėmesį, kad kambarinių elektros girliandų negalima naudoti lauke ir priešingai. Jei girliandos naudojamos ne pagal paskirtį, galima prisišaukti nelaimę. Taip pat namuose nereikėtų palikti degančių žvakių ar kitų ugnies šaltinių be priežiūros“, –  aiškina A. Eidimtas.

Kėdainių policijos bendruomenės pareigūnas Robertas Mackevičius primena, kad šventiniu laikotarpiu reikėtų pasisaugoti ilgapirščių, nes jiems šventės yra pats darbymetis. / Asmeninio archyvo nuotr.

Kėdainių policijos bendruomenės pareigūnas Robertas Mackevičius primena, kad šventiniu laikotarpiu reikėtų pasisaugoti ilgapirščių, nes jiems šventės yra pats darbymetis. / Asmeninio archyvo nuotr.

Darbymetis vagimsKėdainių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai primena, kad šventiniu laikotarpiu reikėtų pasisaugoti ilgapirščių, nes jiems šventės yra pats darbymetis.

„Duris rakinti būtina visuomet. Būtina net tada, kai būnate namuose ar trumpam išeinate į kiemą, išeinate pas kaimyną ar iki parduotuvės. Ilgapirščiai veikia greitai, tad privalote užtikrinti, kad jiems nepavyktų patekti į jūsų būstą pro neužrakintas duris. Mes patariame neišeiti iš namų neužrakinus durų. Žmonės taip pat turi rūpintis savo saugumu“, – sakė Kėdainių policijos bendruomenės pareigūnas Robertas Mackevičius.

Smulkūs vagišiai

Apie mieste siaučiančius ilgapirščius byloja ir kėdainiečių pasakojimai, ir policijoje fiksuojami oficialūs žmonių pareiškimai. Vagystės iš automobilių labai dažnos, o šventiniu laikotarpiui paprastai jų skaičius išauga.

„Policijos pareigūnai vairuotojams ar automobilių savininkams primena niekuomet automobilyje net trumpam nepalikti užvedimo raktelių, gerai matomose vietose nepalikti vertingų daiktų. Reikia visuomet įsitikinti, jog automobilis tinkamai užrakintas. Taip pat esant galimybei laikyti automobilį saugomose aikštelėje, garaže ar bent netoliese namų gerai apšviestoje vietoje. Pareigūnai ragina pastebėjus galimai padarytą nusikalstamą veiką, visuomet apie tai nedelsiant informuoti policijos pareigūnus skubios pagalbos telefonu 112“, – pataria policijos atstovas R. Mackevičius.

Saugokitės sukčių

Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai ragina kaimuose bei vienkiemiuose gyvenančius žmones suklusti, perspėti kaimynus, kad šie netaptų sukčiavimų aukomis. Pareigūnai, lankydami gyventojus klausia, ar pas juos nesilankė nepažįstami įtartini asmenys, pasakoja, kaip dažniausiai elgiasi sukčiai, kokias istorijas sukuria. Pareigūnai prašo nesileisti į kalbas su jokiais įtartinais asmenimis, niekam neteikti savo dokumentų, asmens duomenų, neduoti pinigų, nepasitikėti jų išvaizda ir neva atsakingose institucijose užimamų pareigų pavadinimais.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video