Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Norima pratęsti paramą ūkininkams draudžiantis nuo sausrų

Siūloma pratęsti žemės ūkiui draudimo nuo sausros rėmimą 2021-iesiems.

Vyriausybė trečiadienį svarstys Žemės ūkio ministerijos siūlymą tęsti įgyvendinamos valstybės pagalbos priemonės galiojimą, patikslinant perdraudimo koeficientą dėl išmokamų kompensacijų draudimo įmonėms. Siūloma nustatyti 2021 metais taikomą 6,0 perdraudimo koeficientą. Pagal Europos Komisijos (EK) sprendimą, šis koeficientas nuosekliai kasmet didinamas 0,5. „Priėmus projektą būtų užtikrinamas didesnis pasėlių draudimo nuo stichinės sausros rizikos prieinamumas žemės ūkio veiklos subjektams“, – teigiama Vyriausybės kanceliarijos pažymoje.

Pasak jos, projektui įgyvendinti papildomų valstybės biudžeto lėšų nereikės. Galimiems įsipareigojimams pagal šį nutarimą Finansų ministerija yra paskyrusi lėšas – padėjusi maždaug 2,5 mln. eurų indėlį. Dokumentuose nurodoma, kad šiuo metu galiojanti paramos sistema stichinės sausros atveju skatina žemės ūkio veiklos subjektus mažiau kliautis nuostolių kompensavimu vien tik iš valstybės, bet ir patiems iš dalies prisiimti riziką draudžiant augalus ir pasėlius.

Stichinė sausra yra Lietuvoje didžiausią žalą žemės ūkio sektoriui sukelianti meteorologinės rizikos rūšis. 2018 metais dėl stichinės sausros žemės ūkio bendrosios produkcijos buvo pagaminta 253 mln. eurų mažiau nei 2017 metais, o 2019 metais stichinė sausra paveikė daugiau kaip 64 tūkst. ha pasėlių. Siekiant iš dalies kompensuoti žemės ūkio veiklos subjektų nuostolius dėl 2018 metų stichinės sausros, Vyriausybė skyrė 17 mln. eurų (po 8,5 mln. eurų 2019 metais ir 2020 metais) valstybės biudžeto lėšų.


Rekomenduojami video