Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Neišnaudojote kasmečių darbo atostogų? Galite jas prarasti

Per metus darbuotojas turi ilsėtis 20 darbo dienų ir, nors kasmetes atostogas galima perkelti į kitus metus, jei toks prašymas neparemtas svarbiomis priežastimis, darbdavys neprivalo jo tenkinti, sako Vilniaus universiteto Teisės fakulteto lektorė, advokatė Vida Petrylaitė.

„Darbdavys gali neleisti darbuotojui, jeigu jis turi galimybę, naudotis atostogomis šiais metais, neleisti jų perkelti į kitus metus. Nes taisyklė pakankamai griežta – tik dėl svarbių, objektyvių priežasčių nepanaudojus atostogų, jas perkeliame į kitus metus“, – aiškina advokatė.

Pasak jos, svarbiomis priežastimis gali būti laikomi, pavyzdžiui, liga ar nėštumas.

Teisininkė taip pat atkreipia dėmesį, kad, kaip numato Darbo kodeksas, renkantis atostogų laikotarpį pirmenybė atiduodama šalių susitarimui.

„Darbovietėse turėtų būti sudaromi atostogų grafikai. Reiškia, darbuotojas nurodo pageidaujamą atostogų laikotarpį ir darbdavys, matydamas, ar nesutampa tam tikri laikotarpiai, kai visi darbuotojai pageidauja atostogauti, sudaro grafiką“, – sako V. Petrylaitė. Vis dėlto, teisininkės teigimu, yra darbuotojų grupių, kurios pareikalauti atostogų konkrečią datą.

Rekomenduojami video