Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Neįrėminti paveikslai

Natūraliai ir gana įspūdingai atrodo neįrėminti paveikslai, pakabinti ant sienų. Tai gali būti tapybos ar grafikos darbai, karpiniai arba nuotraukos – portretai, peizažai. Tik svarbu juos priderinti prie interjero – ypač paveikslų formas, spalvas, raštus, net kūrinių siužetus.

Sena ir nauja

Santūrus, tačiau funkcionalus ir nenuobodus valgomojo interjeras, kuriame nuotaiką kuria šiuolaikiniai baldai (medinės kėdės su ažūrinėmis atkaltėmis ir ilgas stalas, prie kurio telpa visa šeima) bei detalės (lininės servetėlės, originali žvakidė). Šviesia spalva nudažytos sienos patalpai suteikia šviesos ir gaivumo, tačiau be paveikslų jos atrodytų nuobodžiai.

Tegyvuoja natūralumas

Gerai jaučiamės interjere, kur daug natūralių medžiagų (medžio stalas, sofa aptraukta lininiu audiniu, pagalvėlių užvalkalai – medvilniniai) ir aplink daug pastelinių spalvų (pilkšva, smėlio, grietinėlės). Tuomet labai tinka ne tik tapybos ar akvarelės darbai, bet ir nuotraukos, vaizduojančios gamtą. Būtent nuo šių gamtos dovanų labiausiai sklinda šiluma ir jaukumas.

Flickr.com nuotr.

Kelios taisyklės:

  • Jei sieną virš sofos puošite paveikslu be rėmų, taisyklė paprasta: paveikslas arba jų kompozicija turėtų būti siauresnė už baldą.
  • Ant baltu audiniu aptrauktos medinės plokštės galima tvarkingai suklijuoti didesnius ir mažesnius akmenukus.
  • Nedidelėje patalpoje labiau tiks vienas ar keli didesni paveikslai, o ne daug mažų, pvz., diptikas (dviejų dalių paveikslas arba du paveikslai viena tema) arba triptikas (tapybos ar grafikos kompozicija iš trijų dalių arba trys kompozicijos, susijusios tema, siužetu).

Valgomojo ar virtuvės sienas gražu puošti spalvotomis kompozicijomis, maisto temą atspindinčiais natiurmortais. Temas padiktuos jūsų fantazija – gėlės, vaisiai, daržovės...

Flickr.com nuotr.

 

Parengė Ina Laumenytė

Rekomenduojami video