Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ne tik šildo, bet ir puošia

Žiemą labiausiai šąla kojos ir rankos. Šalčmirės puikiai žino, kad geriausiai rankas šildo kumštinės versto kailio pirštinės, tačiau tokios dažnai atrodo gremėzdiškai ir tikrai nėra elegantiškos. Ir nors spaudžiant šaltukui sakoma, kad šiluma yra svarbiau už grožį, ne visos su tuo sutiktų. Nesušalti ir atrodyti stilingai padės daugelio primiršta natūralaus arba dirbtinio kailio rankų mova.

Šis rankų aksesuaras į madą atėjo dar XVI a. Jį dėvėjo ne tik moterys, bet ir vyrai. Kailinės rankų movos buvo populiarios iki pat XIX a., vėliau jas pakeitė įvairios pirštinės. Tiesa, 1940–1960 m. šildančios rankų movos vėl grįžo į madą, bet neilgam. Tačiau šiuolaikiniai dizaineriai šio aksesuaro nepamiršta ir dažnai įtraukia jį į savo žiemos kolekcijas. Populiariausios dirbtinio arba natūralaus kailio rankų movos. Tokios geriausiai šildo ir išvaizdai suteikia prabangumo. Tiesa, rankų movos nebėra tokios, kokios būdavo XVI a. ar XVII a. Šiandien jos atlieka ne vieną funkciją: ir pirštinių, ir madingo aksesuaro, ir rankinės. Šiuolaikinės moterys siekia būti praktiškos, o intensyvus jų gyvenimo būdas neleidžia apsikrauti daiktais, todėl rankinė-mova tampa vis populiaresnė. Tokioje telpa būtiniausi kiekvienos dienos reikmenys, be to, nereikia pirštinių.

Žinoma, populiariausios ir įspūdingiausios yra kailinės rankų movos, tačiau jos gali būti ir iš kitokių medžiagų: vilnos, veltinio, megztos iš siūlų, dekoruotos oda. Kailinės rankų movos labiausiai tinka toms, kurios siekia atrodyti stilingai ir praštmaniai. Tokios movos dera ir prie klasikinio paltuko su nepermatomomis pėdkelnėmis bei aukštakulniais, ir prie storapadžių masyvių batų bei kelnių derinio. Jaunoms merginoms bei valiūkiškoms moterims itin tinka iš įvairiaspalvių siūlų megztos žaismingos rankų movos. Tiesa, tokias geriau rinktis pavasarį arba rudenį, kai nėra taip šalta.

Nors iš pirmo žvilgsnio rankų mova gali pasirodyti ne itin praktiška, mat yra gana masyvi ir neaišku, kur ją dėti, kai šildyti rankų nebereikia, iš tikrųjų yra priešingai. Šiuolaikiniai dizaineriai prie movų pritvirtina dirželius, kad šios galėtų patogiai kabėti ant kaklo. Be to, pirštinės – vienas iš dažniausiai pametamų daiktų, o rankų movą pamesti daug sudėtingiau. Dar vienas akivaizdus movų privalumas – jos itin patogios dėvint masyvius žiedus.

Rekomenduojami video