Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Miegamasis – ramybės ir intymumo uostas

Miegamasis turėtų būti tikra ramybės oazė, kad jame ramiai ir giliai miegotume, o rytą pabustume pailsėję, atsipalaidavę, kupini naujų jėgų.

Ko tik nerasi...

Miegamajame dažnai prigrūsta baldų ir daiktų, neturinčių nieko bendra su ramiu miegu. Jame galima aptikti vos ne dešimties metų senumo mokesčių kvitus ar supakuotą visos šeimos slidinėjimo aprangą. Tai dar pusė bėdos – ji gali asocijuotis su atostogomis.

Visai kitokios energijos miegamajame suteikia kompiuteris arba siuvimo mašina. Daugelis miegamajame pasistato televizorių, ant staliuko pasideda mobilųjį telefoną ir jo įkroviklį, radijo žadintuvą, o virš galvų įrengia garso aparatūrą. Ką jau kalbėti apie elektra šildomą antklodę, kuri visą dieną „budi“ lovoje.

Atsiminkite, jog kiekviena knyga ar aplankas savyje turi informacijos ir veikia aplinką. Aplankai ar bylos veikia ne tik turiniu, bet ir tuo, kad yra naudojami darbui, todėl net labai mažame kambaryje virš galvos lentynoje jokiu būdu nelaikykite darbui reikalingų knygų ar aplankų. Juk prieš miegą skaitomos erotinės literatūros taip pat nededame ant rašomojo stalo, ar ne?

Specialistas paaiškintų apie elektros smogą ir elektromagnetinius laukus. Didelės elektromagnetinės apkrovos dirgina, sukelia miego sutrikimus ar nemigą, žmogus praranda apetitą, jaučiasi pavargęs, jam sukasi galva. Galima išmatuoti ir organizme vykstančius pokyčius – smegenų ir širdies srautų pakitimus. Kankorėžinė liauka gamina mažiau melatonino, sutrinka pasikeitimas informacija ląstelių membranoje, paspartėja ląstelių dalijimosi tempai...

Geriausia iš miegamojo pašalinti visus elektrinius prietaisus, o žadintuvą statyti kuo toliau nuo galvos. Galbūt ne savo noru miegamajame įsirengėte darbo vietą ir pristatėte elektrinių prietaisų. Tuomet reikia griebtis burtų, nes miegamajame kovoja dvi priešingos energijos: darbo vieta reikalauja aktyvumo, o miegamoji – ramybės, saugumo.

Patalpą padalykite į atskiras zonas

Kambarį galite perskirti lentyna, jei į miegamąją vietą nukreiptą pusę išdekoruosite šiai zonai derančiomis medžiagomis ar paveikslais.

Tam pačiam tikslui gali padėti kambariniai augalai. Jie neturėtų būti nukarę – jūsų profesinė veikla privalo stiebtis į viršų. Žinoma, teks šiek tiek palaukti, kol augalai pasieks reikiamą aukštį ir bus tinkami pertvarai.

Kiekviena zona savaip traukia, spinduliuoja energiją. Rašomojo stalo nestatykite taip, kad prie jo sėdėdami būtumėte atsigręžę į lovą ir atvirkščiai, kitaip gali tekti nuolat kovoti su nuovargiu arba negalėsite miegoti. Tokiu atveju gali padėti širma prie lovos. Romantiškai atrodys užuolaida, dengianti lovą. Įsivaizduokite, jog turite karališką lovą su baldakimu. Ši gudrybė prasminga net tada, kai lova stovi arti lango.

Pasinaudokite spalvų galia

Mėlyna ir violetinė spalvos migdo. Miegamojo kambario lubas galite nudažyti tamsiai mėlynai arba pasikabinti paveikslą, kuriame vyrauja šios spalvos. Naudokite mėlynus ar violetinius lovos skalbinius. Taip pat tinka ramūs žalios spalvos atspalviai.

Darbo zonai suteikite aktyvesnių spalvų, kurios spinduliuoja sėkmę. Galite rinktis ryškiai geltoną, oranžinę, ryškiai arba tamsiai žalią. Skirtingos sienų, grindų ir lubų spalvos subtiliai atskirs zonas ir labai veiksmingai jas simbolizuos.

Elgesio galia

Trečioji atskirties forma yra jūsų elgesys. Tai kasdieniai dalykai: nedėkite darbo reikmenų ant lovos, nesėskite prie rašomojo stalo vilkėdami pižama ar chalatu, reguliariai tvarkykite kambarį, klokite lovą, kad poilsis pasitrauktų iš darbo zonos. Prieš guldamiesi užverskite visas knygas ar aplankus ant darbo stalo.

Magiškos priemonės taip pat gali padėti atskirti poilsio ir darbo zonas. Gal jums patiktų viduryje kambario pakabinti skambaliukai, kuriuos paliestumėte kaskart eidami prie rašomojo stalo?

Vietoj dekoratyvinių skambaliukų galite naudoti aromatiniais aliejais pripildytą lempą, kuri degtų tik dirbant. Prieš eidami miegoti, uždekite smilkalų lazdelę, skleidžiančią aromatą, kurio niekada nenaudojate biure. Smilkalai išvalys patalpą ir pašalins dienos energiją.

 

Parengė Ina Laumenytė

Rekomenduojami video