Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Mažiau nei metai lieka suženklinti gyvūnus (šunis, kates bei šeškus)

Iki šių metų liepos Lietuvoje buvo registruota beveik 180 tūkstančių šunų, kačių ir šeškų, tačiau realus gyventojų laikomų augintinių skaičius gali būti keletą kartų didesnis, todėl Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad privalu mikroschemomis paženklinti  Gyvūnų augintinų registre registruoti visus aukščiau nurodytų rūšių laikomus gyvūnus augintinius.

Nepaženklintų ir neregistruotų gyvūnų augintinų savininkai praranda daugybę galimybių. Pavyzdžiui, neženklintas gyvūnas negali išvykti į kitą šalį, apsilankius pas privatų veterinarijos gydytoją jam nebus sukurta elektroninė kortelė gydomų gyvūnų registre, negalima atsekti gyvūnui augintiniui atliktų veterinarinių procedūrų, pvz., vakcinacijos nuo pasiutligės ir kt . Be to, pasimetus augintiniui nėra galimybių nustatyti jo tapatybės  ir jo savininko.

„Pastebėjome, kad slūgstant karantinui, padaugėjo ženklinančiųjų savo gyvūnus  augintinius. Tai yra labai gerai, nes žmonės vis geriau suvokia šios šiuolaikinės, nekenksmingos priemonės naudą. Gyvūnų ženklinimas pirmiausia padeda rūpinantis jų sveikata ir užkrečiamųjų ligų prevencija. Pavyzdžiui, mūsų mylimi šunys, katės ar šeškai, visgi yra mėsėdžiai gyvūnai, todėl laikomi potencialiais pasiutligės platintojais – juos būtina vakcinuoti  prieš šią tiek gyvūnams tiek ir žmonėms pavojingą ligą. Informacija apie atliktą vakcinaciją saugoma gyvūnų augintinių registre ir tokie keturkojai, kurie paženklinti mikroschema yra lengviau identifikuojami galimu apkandžiojimo atveju“, – pasakoja VMVT Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus patarėjas Giedrius Blekaitis.

Valstybinės įmonės Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras duomenimis, iki šių metų liepos Lietuvoje užregistruota beveiki 180 tūkst. naminių gyvūnų – augintinių. Daugiausia tai šunys (123 tūkst.), kačių – perpus mažiau (55 tūkst.) o šeškų - beveik 400 žvėrelių. 

Rekomenduojami video