Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kur ir kada galite būti nubausti už alkoholio vartojimą

Už alkoholio vartojimą viešoje vietoje šiuo metu Lietuvoje asmenys baudžiami 20–100 eurų bauda, tačiau, kaip sako advokatas Algis Lukoševičius, pasitaiko atvejų, kai tokią baudą gauna ir privačiuose žemės sklypuose alkoholį vartojantys asmenys.

„Teismų praktikoje tam tikrais atvejais net ir privatus sodo sklypas, privatus žemės sklypas, jei asmuo elgiasi netinkamai (gal yra ir viešosios tvarkos pažeidimo požymių, ir alkoholio vartojimo požymių), yra pripažįstamas kaip viešoji vieta“, – sako teisininkas.

Pasak jo, kyla diskusijų, kas ta „vieša vieta“ – sąvoka, minima daugelyje įstatymų. Aukščiausiojo Teismo aiškinimu, tai vieta, į kurią laisvai ir nevaržomai gali patekti žmonės.

„Pajūris, upės, ežero pakrantė – be abejonės vieša vieta. Net nuvažiavę į mišką, kur būsite vieni, būsite viešoje vietoje, nes tokia (vieša – LRT.lt) laikoma ir vieta, kur įprastai žmonės nesirenka, bet dėl vienokių ar kitokių priežasčių susirinko“, – aiškina A. Lukoševičius.

Jeigu šalia asmens, vartojančio alkoholį viešoje vietoje, yra ir jo vaikai, jam dar tektų atsakomybė už netinkamą tėvų valdžios panaudojimą vaiko atžvilgiu, nes vaikai mato blogą pavyzdį, sako teisininkas.

Rekomenduojami video