Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kovo 8-oji: kaip ši diena minima pasaulyje?

Lietuvoje, kaip ir daugelyje posovietinių šalių, kovo 8-oji dažniausiai siejama su išskirtiniu mylimųjų ir kolegų dėmesiu moterims, tulpių žiedais ir smulkiomis dovanėlėmis. Šios šventės ištakos senos ir minima ji daugelyje pasaulio šalių. Moters diena dažniausiai skirta moterų socialiniams, ekonominiams, kultūriniams ir politiniams pasiekimams pažymėti, rašoma pranešime spaudai.

Konferencijos „Moters vizija“ organizatoriai dalinasi keletu įdomių faktų apie Kovo 8-ąją:

1. Remiantis rašytiniais istoriniais šaltiniais, vieną dieną metuose Senovės Graikijoje buvo švenčiama moters diena, kurios metu būdavo nekariaujama ir visi vyrai turėdavo galimybę praleisti laiką su savo mylimosiomis.

2. Oficialiai Moters dienos pradžia yra siejama su 1909 m., kai Jungtinėse Amerikos valstijose kilo darbuotojų judėjimas prieš blogas darbo sąlygas.

3. Iš pradžių ši šventė buvo vadinama Tarptautine darbo moterų diena, siekiant pagerbti aktyvistes už jų ekonominius, politinius ir socialinius pasiekimus.

4. Jungtinėse Amerikos Valstijose, Jungtinėje Karalystėje ir Australijoje kovas yra paskelbtas „Moterų istorijos mėnesiu“ (ang. „Women's History Month“), norint paminėti svarbų moterų indėlį į istoriją ir visuomenės raidą.

5. Šiuo metu dvidešimt aštuoniose pasaulio šalyse Kovo 8-oji yra nedarbo diena (pvz., Afganistane, Kambodžoje, Kuboje, Rusijoje, Ukrainoje ir kitur). Kitose valstybėse laisvadienis suteikiamas tik moterims.

6. Italijoje šios šventės proga vyrai moterims dovanoja mimozų puokštes kaip meilės ir dėkingumo simbolį.

7. 2018 metais Internationalwomansday.com akcentuoja kvietimą nedelsiant siekti lygiateisiškumo ir bendradarbiavimo visose srityse bei skelbia naują šūkį #PressforProgress (aut.past. „paspauskite, kad vyktų progresas“).

Kovo 8-ąją pirmą kartą Vilniuje vyksiančios konferencijos „Moters vizija“ sumanytojas Martynas Šaikus, kaip rašoma pranešime spaudai, džiaugiasi, kad šventės tradicijos keičiasi ir Lietuvoje: „Daugybę metų lydėjęs sovietinis šešėlis jau beveik pasitraukęs ir Tarptautinė moters diena Lietuvoje įgauna prasmingų ir inovatyvių atspalvių. Mūsų organizuojamos konferencijos pagrindinė mintis yra ne tik padovanoti šventę moterims, bet ir įvertinti, įkvėpti jas sėkmės pavyzdžiais: sėkmingos verslininkės, vadovės, mamos, kūrėjos... Moteris gali pasiekti viską, jeigu to užsibrėžia.“

Rekomenduojami video