Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kol stato, tol kaupia atliekas

 „Kuriamės naujame privačių namų rajone. Vienas dar įrenginėjamo namo statytojas į nenaudojamus tuščius besiribojančius sklypus primėtė įvairių statybos atliekų, stovi nenaudojamas surūdijęs vagonėlis. Visa tai gadina gyvenvietės vaizdą ir kasdien erzina čia jau gyvenančius žmones. Ar jis privalo išgabenti šias atliekas? Tušti sklypai statytojui nepriklauso. Kaip elgtis gyventojams, jei statytojas nespręs šios problemos?“ – klausia Viltė iš Lentvario.

Atsako advokatų profesinės bendrijos „Balticlaw Pranckevičius, Valiulis ir partneriai“ advokatas Andrius Pranckevičius.

Remiantis statybos atliekų tvarkymo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos aplinkos ministro įsakymu, nurodytina, kad statybvietėje statytojui keliama pareiga rūšiuoti ir atskirai laikinai laikyti susidarančias komunalines, buitines ir inertines atliekas, antrines žaliavas, pavojingas atliekas. Tokios išrūšiuotos atliekos, pasibaigus jų laikymo terminui, turi būti perduotos įmonėms, turinčioms teisę jas tvarkyti.

Taip pat būtina pabrėžti, kad statytojui iš esmės suteikiama teisė nepavojingas statybos atliekas laikyti statybvietėje ne ilgiau nei vienus metus nuo jų susidarymo dienos, o pavojingas – ne ilgiau nei 6 mėnesius nuo jų susidarymo dienos, nekeliant pavojaus aplinkai ir žmonių sveikatai. Tačiau tiek nepavojingos, tiek ir pavojingos atliekos negali būti laikomos ilgiau nei bus baigti statybos darbai. Vadinasi, tuo atveju, jei statybų darbai dar vyksta, statytojui keliama pareiga rūšiuoti ir atitinkamai laikyti atliekas, tačiau teisės aktai nekelia pareigos išgabenti atliekas iš statybvietės, kol nebus baigti statybos darbai.

Tiesa, statytojas vis dėlto gali būti įpareigotas per atitinkamą nustatytą laiką sutvarkyti statybvietę. Tai jis privalo atlikti, kai inspektoriai užfiksuoja pažeidimų (pavyzdžiui, netinkamai laikomos ar brūšiuojamos atliekos, šiukšlinama už statybvietės ribų ir pan. Todėl, nepavykus taikiai susitarti su statytoju ir norint jį įpareigoti sutvarkyti teritoriją, reikėtų kreiptis į Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentą su prašymu ištirti jūsų gyvenvietėje vykdomus statytojo veiksmus rūšiuojant ir prižiūrint statybos atliekas.

 

Anksčiau pateikta informacija yra bendro pobūdžio, pagrįsta aktualiomis taisyklėmis bei įstatymais, pateikta įvertinus klausime nurodytas aplinkybes, todėl kiekvienu atveju turi būti vertinama atsižvelgiant į konkrečias esamos situacijos aplinkybes.

 

www.balticlaw.com

 

Rekomenduojami video