Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kokybiškas poilsis ir vidinė ramybė

Įpusėjus savaitei, dauguma jau pradeda laukti savaitgalio. Kai kas netgi planuoja jį iš anksto. Be abejo, tai yra laikas, kuris tariamai priklauso tik mums patiems. Paprastai tuomet į tvarkaraščius neįeina jokie darbai ir galima ne tik pailsėti, bet ir skirti laiką draugams, šeimai ar laisvalaikiui. 

Ką gi reiškia savaitgalis?

Daugeliui pasisekęs savaitgalis būna tada, kai viską suspėja. Kitaip tariant, įmanoma sėkmingai suderinti miegą, žaidimą su vaikais, buities darbus, pasivaikščiojimus su šunimis ir netgi triukšmingą vakarėlį su draugais. Trumpa savaitgalio išvyka, tarkime, į užmiesčio motelį, kaip siūloma www.sandija.lt, įkrauna, suteikia viltį ir atgaivina jausmą, kad vėl esame pasiruošę ateinančiai savaitei.

Kitiems gi savaitgalis atneša baisų tuštumos jausmą. Nežinia, ką veikti be darbo ir kaip turiningai atsipalaiduoti, pripratus prie kasdienio begalinio užduočių sąrašo. Sunku įvertinti, ką gi iš tiesų reiškia dvasinė ramybė ir kokybiškas poilsis, kas savo ruožtu gelbsti nuo išsekimo ar streso. 

Kokybiškas poilsis. Kas tai?

Greičiausiai daugeliui poilsis asocijuojasi su neribojamu miegu, vienatve, atsipalaidavimu, ramybe, nieko neveikimu ir apskritai atsiribojimu nuo kasdienės rutinos. Kita vertus, kokybiškas poilsis turėtų patenkinti tiek fizinius, tiek emocinius ar netgi dvasinius poreikius.

Pastovus miego trūkumas, kurį ne vienas patiria savaitės metu, išsekina ir ilgainiui nualina organizmą. Ilgas miegas savaitgalį tik sukuria apgaulingą iliuziją, kad pailsėjome. Tiesą sakant, nuolat ugdomas įprotis laikytis tinkamo miego režimo žymiai pagerina savijautą ir pakelia energijos lygį.

Kita vertus, laikas, praleistas ramioje ir atpalaiduojančioje erdvėje, pavyzdžiui, prie vandens telkinių, bažnyčioje ar kalnuose, yra puikus ir bene tinkamiausias būdas pabendrauti su savimi. Tai pailsina ir atpalaiduoja protą, apdoroja susikaupusias emocijas ir iš naujo pripildo energijos. Taip yra įgyjamos papildomos jėgos ir stimulas siekti seniai užsibrėžto arba visiškai naujo tikslo. 

Tačiau, tarkime, žmogus gerai miega, skiria pakankamai laiko sau ir medituoja, bet vistiek jaučiasi prastai ir neranda sau paguodos. Jei trūksta noro užsiimti įprasta veikla ar įgyvendinti naujas idėjas, tikriausiai galima išbandyti dvasines praktikas ir ieškoti vidinės ramybės.

Kaip rasti vidinę ramybę?

Vidinė ramybė reiškia paguodą, palengvėjimą ir vidinį pasitenkinimą. Negana to, ji išsilaisvina nuo užklupusio skausmo  ar sielvarto. Dvasinių praktikų dėka yra patenkinami emociniai poreikiai ir atkreipiamas dėmesys į tai, kas vargina, skaudina ir reikalauja greito sprendimo.

Bene geriausias sprendimas yra įsigilinti į tai, ko gi šiuo metu labiausiai reikia. Atviras pokalbis su patikimu ar mylimu žmogumi, meditacija, masažas, joga, sportas ar tiesiog laiko praleidimas gamtoje gali išlaisvinti iš susiklosčiusių sunkumų. 

Toks pasirinkimas yra individualus kiekvieno reikalas. Svarbiausia yra tiesiog nebijoti ir ieškoti paguodos, kai jos tikrai reikia. Taigi, jei esate puikiai pailsėję ir puikios sveikatos, bet jaučiate, kad viduje kažkas vis yra tiek ne taip, tuomet žinokite, kad esate ne vieni ir galite rasti reikalingą pagalbą gyvenimo kokybės gerinimui.

Rekomenduojami video