Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kokio pluošto drabužiai netinkami vaikams

Šeima laiminga tada, kai auga laimingas ir sveikas vaikas. Tačiau ar žinojote, kad tam tikras sveikatos problemas vaikui gali sukelti ne tik genetika, maistas, aplinka, bet ir netinkamai parinkti drabužiai ar įvairūs aksesuarai?

Ekspertai teigia, kad svarbiausia – pasirinkti tokius gaminius, kurie būtų pagaminti iš kuo natūralesnio pluošto, nes sintetiniai audiniai gali lemti įvairų odos niežėjimą, išvystyti dermatitą ar net pastūmėti į šios ligos paūmėjimą. „Inovatyvios dermatologijos centro“ gydytoja dermatovenerologė Inga Kisielienė sako, kad natūralaus pluošto drabužiai yra kur kas palankesni naujagimiams ir mažamečiams vaikams, tačiau uždrausti tėvams pirkti sintetinių produktų, gydytojai tikrai negali.

„Tai kiekvienos šeimos asmeninis pasirinkimas ir atsakomybė. Tačiau reikėtų žinoti ir atkreipti dėmesį, kad jeigu vaikas, pavyzdžiui, turi lėtinę uždegiminę odos ligą (atopinį dermatitą), kurią lydi intensyvus niežėjimas, rekomenduojama vaiką rengti tik natūraliais drabužiais. Natūralaus pluošto audiniai, tokie kaip linas, medvilnė – neleidžia vaikui sušilti, suprakaituoti ar net sušusti. Kitu atveju, suintensyvėjus niežėjimui, liga gali paūmėti“, – įspėja gydytoja I. Kisielienė.

Pašnekovė teigia, kad vertinant labiau išsivysčiusių Europos ir pasaulio šalių rodiklius, galima pastebėti tendenciją, jog kasmet daugėja suaugusiųjų, turinčių alerginių problemų, skaičius. O kalbant apie vaikus, yra išaugęs atopinio dermatito procentas. Tokiems rodikliams nemažą reikšmę turi aplinka, kuriuoje mes gyvename. Kadangi šiais laikais žmonės vis dažniau iš kaimo teritorijų keliasi gyventi į didmiesčius, kuriuose aplinkos užterštumas visada didesnis, naudoja daugiau cheminių medžiagų buityje, daugiau stresuoja, skuba, tai ir sukelia įvairias ligas, alergijas, kitas sveikatos problemas.

Sveikesnis produktų pasirinkimas – tikrai nėra prabanga

Tuo tarpu jauna mama Evelina Petrušienė iš Vilniaus pasakoja, kad dar besilaukdama dukros, ji jau žinojo, kad savo vaiką stengsis auginti, maitinti ir rengti kuo natūralesniais produktais. „Puikiai suprantu, kad vaiko nereikėtų auginti „šiltnamio“ sąlygomis, kitu atveju, jis vargu ar įgaus imunitetą jį supančiai aplinkai, bet stengtis dėl vaiko ir visos šeimos sveikatos – tiesiog būtina. Tad ir žaislams, ir maistui, ir net aprangai abu su vyru skiriame išties nemažą dėmesį, o tai tikrai nereikalauja didesnių finansinių išlaidų, galbūt tik atima šiek tiek daugiau laiko įvairių produktų ir gaminių paieškoms“, – tikina mažametės Lėjos mama.

Moteris sako, kad jų namų spintoje didžioji dalis drabužių yra pasiūti tik iš medvilnės ir lino, o turimi sintetiniai drabužiai jau senokai ir buvo išvydę dienos šviesą. „Man asmeniškai, natūralaus audinio gaminius daug maloniau dėvėti, nes nedirgina odos, neleidžia suprakaituoti, kai nuolatos tenka bėgioti paskui augančią dukrą. Be to, šie pluoštai lengvai prižiūrimi, kas auginant mažametį vaiką labai palengvina kiekvienos mamos buitį“, – džiaugiasi pašnekovė.

Lietuvoje populiariausi – linas ir medvilnė

Internetinės parduotuvės „Amber Textile“ vadovė Emilija Paulauskienė, kuri klientams siūlo įsigyti savo sukurtų lino ir medvilnės gaminių, sako, kad iki šiol vieni iš populiariausių pavasario ir vasaros audinių Lietuvoje išlieka medvilnė ir linas. Pašnekovė patikina, kad natūralūs pluoštai Lietuvoje – tikrai nėra atgyvena šiais laikais, o populiarėjantis ekologiškas, sveikas gyvenimo būdas tik dar labiau paskatina visuomenę rinktis natūralius gaminius. „Medvilnė – tai ne tik natūralus, bet ir labai tvirtas pluoštas, kuris sugeria drėgmę, leidžia kūnui kvėpuoti, tokiu būdu apsaugodamas jį nuo perkaitimo, nesielektrina, o svarbiausia – atsparus nuolatiniam skalbimui. Žinoma, šį audinį reikėtų gręžti kuo mažiausiomis apsukomis, kad neatsirastų sunkiai išlyginamų raukšlių“, – apie audinio savybes pasakoja kilpinius gaminius iš lino ir medvilnės jau ne vienerius metus gaminanti E. Paulauskienė.

Panašiomis savybėmis pasižymi ir mūsų šalies nacionalinis linas. Tik jis yra kur kas tvirtesnis už medvilnę, atsparus saulės spinduliams ir beveik neblunka, taip pat puikiai sugeria drėgmę ir vėsina kūną. Nors linas ir labai glamžosi, bet kuo puikiausiai ir lyginasi. Be to, šis audinys – natūralus ir ekologiškai švarus pluoštas, draugiškas aplinkai, nesukelia alergijos ir turi antiseptinių savybių.

Taip pat natūralios spalvos linas kuo puikiausiai tinka įvairiam namų interjerui, nes šis audinys turi platų raštų pasirinkimą. „Amber Textile“ vadovė sako, kad jų turimi lininiai produktai – rankšluosčiai, pledai, chalatai, pirties prijuostės, kepuraitė, plaušinės, kempinės, šlepetės, pirties patiesaliukai puikiai tinka ne tik gimusiam kūdikiui ar mažamečiui vaikui, bet ir dovanai artimui žmogui ar draugui, arba gali būti tiesiog širdžiai mielas suvenyras iš Lietuvos.

Natūralius pluoštus prižiūrėti lengva

Norint, kad audiniai išliktų kuo geresnės išvaizdos, reikėtų nemažai dėmesio skirti jų teisingai priežiūrai. Juk neretai naujai nusipirktas daiktas, po kažkurio laiko praranda savo prekinę išvaizdą. „Tiek medvilnės, tiek lino priežiūra yra gan paprasta. Tarkim, medvilnė lengvai skalbiama, lengvai pašalinami nešvarumai ir įvairios dėmės. Kad gaminys nebūtų pažeistas skalbimo ar lyginimo metu, medvilninius pluoštus patariama skalbti iki 60° C temperatūroje, o lyginti žemesnėje kaip 150° C“, – tvirtina internetinės parduotuvės „Amber Textile“ vadovė E. Paulauskienė. – O kalbant apie liną, iš visų tekstilės pluoštų jis labiausiai atsparus temperatūrai. Ir jeigu, pavyzdžiui, neleisite lininiams gaminiams visiškai išdžiūti, nors linas džiūsta labai greitai, nuo drėgmės gali atsirasti dėmės. Taip pat, skalbiant lininius gaminius rankomis, venkite stipraus trynimo, o skalbiant skalbimo mašina – nenaudoti intensyvaus skalbimo rėžimo“.

Rekomenduojami video