Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kodėl naudinga vaikščioti basomis?

Kojų paduose yra receptorių, kurie refleksiškai veikia vidaus organų veiklą ir ją gerina – nuo pėdos stimuliacijos priklauso kelių, klubo sąnarių, juosmeninės stuburo dalies veikla, todėl jeigu turime galimybę pavaikščioti basomis, reikėtų tą daryti, sako gydytojas Gediminas Tankevičius.

Jo teigimu, batus galima prilyginti lengvai gipsinei langetei, todėl jeigu visą dieną vaikštome su batais, nefunkcionuoja reikalingi raumenys, prastėja jų valdymas.

Nauda organizmui pajuntama pavaikščiojus basomis jau vos penkias minutes. Bet geriau, pasak specialisto, pavaikščioti trumpiau, bet dažniau, o ne ilgai vieną kartą per dieną.

Gydytojas pabrėžia, kad danga, ant kurios vaikštoma, neturi būti aštri ir kieta. Idealiai tinka natūralūs gamtos paviršiai: smėlis, molis, žemė, žolė, negilus vanduo. O vengti reikėtų kietų – cementinių ir betoninių – paviršių.

Jei per šalta ar šlapia vaikščioti lauke, gydytojas pataria tai padaryti tiesiog namuose arba pasivaikščiojimus pakeisti paprastais pusiausvyros pratimais.

Rekomenduojami video