Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kodėl kai kuriomis vasaromis uodus tenka sutikti dažniau?

Uodai tikrai nėra tie, kuriuos pasitiktume išskėstomis rankomis. Priešingai – kiekvieną vasarą tikimės, kad jų būtų kuo mažiau. Nuo nemalonių įkandimų, iki ligų platinimo. Visa tai tikras galvos skausmas, apie kurį tenka galvoti kasmet. Tiesa, nereikia būti vabzdžių ekspertais, jog suprastume, kad vienais metais jų sutinkame daugiau nei kitais. Tikriausiai įdomu sužinoti, kas tiksliai lemia šių vabzdžių pagausėjimą?

Temperatūra ir drėgmė

Tai yra pagrindiniai veiksniai, nuo kurių priklauso uodų skaičius vasarą. Dažniausiai uodai pradeda aktyvėti oro temperatūrai pasiekus 10 °C. Todėl jei žiemą dažniausiai vyrauja tokia ar aukštesnė temperatūra, galima tikėtis, kad vasarą su vabzdžiais pasimatysime dažniau ir ypač tomis dienomis, kuomet temperatūra siekia 26 °C. Būtent esant tokiai temperatūrai uodai yra aktyviausi ir masiškai plinta.

Drėgmė – tai dar vienas svarbus aspektas šių vabzdžių gyvenime. Uodams daugintis užtenka labai nedidelio kiekio vandens. Tai reiškia, jei šaltuoju periodu būna labai drėgna, šių vabzdžių antplūdis gali būti tikrai didesnis nei ankstesniais metais.

Todėl tikriausiai puikiai suprantate, kas gali laukti vasarą, kuomet žiemos metu – drėgna ir šilta. Arba priešingai, jeigu žiema labai šalta ir sausa. Tereikia stebėti šiuos du aspektus ir galite bandyti nuspėti, kokia vasarą mūsų laukia.

Kaip reikėtų pasiruošti uodų sezonui?

Visgi, kad ir kokia žiema – vasarą uodų neišvengsime. Tiesiog kartais jų būna mažiau, kartais daugiau. Todėl verta pagalvoti apie tam tikrą pasiruošimą jų sezonui.

Naudingas dalykas, kurį tikrai verta įrengti namuose – tinkleliai. Jais galima uždengti langus. O jei mėgstate laikyti atvertus ne tik juos, puikiai tiks tinklelis nuo uodų durims. Naudojant tokias priemones namuose nereikia nerimauti dėl pavojaus būti sukandžiotiems.

Pasirūpinkite papildomomis apsaugomis. Uodų piko metas dažniausiai būna rytais, vėlyvomis popietėmis ir vakarais. Todėl jei nepavyksta suorganizuoti laiko praleidimo lauke kitu metu – naudokite repelentus ar kitas apsaugančias priemones. Jei mėgstate dažnai keliauti, vertėtų pagalvoti apie skiepus nuo įvairių šių vabzdžių sukeliamų infekcijų. Tokio tipo apsauga – pati didžiausia nuo galimų užsikrėtimų.

Tai pagrindiniai dalykai, kuriuos žinant galima įsivaizduoti, kokio kiekio uodų galime sulaukti vasaros metu. O jeigu jau tenka su jais susidurti – pasinaudokite prieš tai pateiktais patarimais.

Rekomenduojami video