Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kodėl gyvūnų savininkams privalu skiepyti augintinius nuo pasiutligės?

Pasiutligė – viena seniausių virusinių infekcijų, pavojingų tiek žmonių, tiek  ir gyvūnų gyvybei, tačiau ji yra valdoma skiepais. Lietuvoje jau penkioliktus metus nuosekliai vykdant laukinių gyvūnų vakcinacijos programą, pavyko pasiekti, kad pasiutligės atvejų šalyje laukiniams gyvūnams neužregistruojama dvejus pastaruosius metus, naminiams gyvūnams – daugiau nei 5 m.

Tačiau pasiutligė tarp naminių ir laukinių gyvūnų aktyviai cirkuliuoja kaimyninėse šalyse (pavyzdžiui: Baltarusijoje, Rusijos Federacijoje, Ukrainoje, Lenkijoje), todėl visada išlieka rizika, kad užsikrėtusių laukinių gyvūnų gali atklysti ir į Lietuvą.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, pernai į medikus kreipėsi daugiau nei 5 tūkst. asmenų, nukentėjusių nuo įvairių laukinių ir naminių gyvūnų, tačiau nuo laukinių, pasiutlige sergančių gyvūnų, nenukentėjo nei vienas asmuo. Taigi, vienintelis patikimas būdas apsisaugoti nuo pasiutligės – neuždelstas skiepijimas. Gyvūnų laikytojai taip pat turi prisiminti savo pareigą reguliariai, kasmet ar kas dvejus, trejus metus (kaip nurodyta vakcinos gamintojo instrukcijoje), vakcinuoti auginamus gyvūnus nuo pasiutligės.

Rekomenduojami video