Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kiek valandų reikia miegoti vaikams

Miego ekspertė atskleidė, kad vaikus galima guldyti miegot ir pusę šešių vakaro – jie nebūtinai kelsis paryčiais. Anksčiau eiti miegoti mažiems vaikams ir kūdikiams gali būti geriausias sprendimas – dažnai jie būna tiesiog pervargę.

Miego ekspertė papasakojo, kaip vaikus į lovą paguldyti 17:30 – pasirodo, jie gali taip ir išmiegoti iki pat ryto. Vaikų miego trenere dirbanti Autumn savo Instagramo paskyroje pasidalino vienu triuku. Ji atskleidė, kad tomis dienomis, kai vaikai yra pervargę, miego laiką galima paankstinti. Ekspertė sako, kad jie neturėtų pastebėti skirtumo ir ramiai miegoti. Ji rašė: „Pasakykite tėvams, kad vaikus guldytų pusę šešių vakaro ir jie išpūs akis. Patikėkite manimi, aš suprantu – taip anksti guldyti vaikus į lovą gali būti baisoka. Dažniausiai tėvai galvoja, kad taip vaikai tiesiog pabus labai anksti.

Bet daugeliu atveju ankstesnis ėjimas miegoti gali būti jūsų slaptas ginklas, kai vaikui labai reikia pailsėti ir atsigriebti už ankstesnes dienas. Paprastai tokiu atveju vaikas tiesiog ramiai miega iki pat įprasto laiko keltis.“

Visą laiką tokios strategijos taikyti nereikėtų

Nors ėjimas miegoti pusę šešių yra laikinas sprendimas, tinkantis mažiems vaikams ir kūdikiams, kurie yra neišsimiegoję ir pervargę, visą laiką tokios strategijos taikyti nereikėtų. Autumn rekomenduoja tėvams vaikus guldyti miegoti maždaug 18–20 valandą. Ji priduria: „Kai kalbu apie labai ankstyvą ėjimą miegoti, neturiu omenyje, kad tai turėtų virsti vaiko nauju laiku eiti į lovą. Bet retkarčiais paankstinus miego laiką vaikas naktį geriau pailsės ir išvengsite pervargimo ciklo. Visada gera mintis yra paankstinti ėjimą miegoti, jei dieną vaikas nespėjo nusnūsti, jei buvo daug veiklos ir vaikas pervargo.“ Autumn taip pat paaiškino, kad pervargimas gali paveikti kūdikių ir mažų vaikų miego režimą, rašo dailystar.co.uk. Ji sako: „Jei jūsų vaikas kas rytą kelias penktą, ar net ketvirtą valandą, taip gali būti dėl lėtinio miego trūkumo, todėl keletas ankstesnių nuėjimų miegoti gali padėti atsigriebti.“

Kiek valandų rekomenduoja miegoti vaikams?

Didžiosios Britanijos Nacionalinė sveikatos tarnyba skelbia, kad kūdikiai nuo 4 iki 12 mėnesių turėtų miegoti nuo 12 iki 16 valandų per parą, įskaitant pogulį. Tėvams patariama, kad šį laiką galima mažinti iki 11–14 valandų vienerių–dvejų metų vaikams. Rekomenduojamas miego laikas mažėja su vaiko amžiumi. Penkiamečiams reikėtų miegoti 10–13 valandų, vaikams nuo šešerių iki dvylikos metų – nuo 9 iki 12 valandų, o paaugliams – nuo 8 iki 10 valandų per parą.

Rekomenduojami video