Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Karštoji linija: kur panaudojami pinigai už žvejo bilietą?

Į „Rinkos aikštę“ kreipėsi kraštietis, norėdamas išsiaiškinti, ar yra budinčių aplinkosaugininkų, kurie tikrina žvejus? „Ar būna ir kaip dažnai yra vykdomi reidai? Taip pat būtų įdomu sužinoti, kaip panaudojami pinigai, surinkti už žvejo bilietą?“ – teiravosi vyriškis.

Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Kėdainių rajono agentūros vadovas Alfonsas Čeida paaiškino, kad agentūroje visada yra būdraujantis inspektorius.

„Kai tik sulaukiame pranešimų, visada važiuojame tikrinti. Pranešimus dažniausiai gauname per Bendrąjį pagalbos centrą. O reidus mes vykdome pastoviai. Štai šiuo metu prasidėjo akcija „Lašiša“, važiuojame į Jonavos rajoną, nes mūsų rajono vandens telkiniuose nėra lašišų.

Važiuodami pro vandens telkinį, niekada nepravažiuojame pro šalį, visada sustojame patikrinti“, – sakė A. Čeida.

Na, o kaip panaudojami pinigai, surinkti už žvejo bilietą, pasiteiravome Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko Lioniaus Stanevičiaus.

„Ši informacija yra prieinama kiekvienam draugijos nariui medžiotojui ar žvejui ir, jeigu jie nori, gali atvažiuoti su šia ja susipažinti. Didžiausia šių lėšų dalis yra naudojama vandens telkinių įžuvinimui, aplinkos tvarkymui ir, žinoma, darbuotojų išlaikymui.

Mūsų draugiją nuolat tikrina departamentas: ir kaip panaudojamos surinktos lėšos, ir kaip įžuvinami vandens telkiniai, nes įžuvinimą vykdome pagal mokslinius tyrimus – privalome įleisti būtent tą kiekį, kuris numatytas programoje“, – paaiškino L. Stanevičius.

 

Inga VALIUKEVIČIENĖ

Rekomenduojami video