Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kalėdų eglę padabinkite lediniais žaisliukais

Lietuvoje artimų  Kalėdų ir tamsos vyravimo metas. Galvodami apie Kalėdas, visada žinome, kad tai jos ir yra didžiausia  žiemos, ką ten žiemos – visų metų šventė. Joms skiriama viskas.

Tik nesakykite, kad svarbiausias to įrodymas – po eglute paliekamos dovanos. Ne, nebūtinai – juk dovanos brangios ne savo pinigine išraiška, ne žvilgančio popieriaus gurgždėjimu. Daug svarbesnės, vertingesnės dovanos – mūsų gerumas ir galėjimas būti kartu su visais artimaisiais.

Labai trumpam laikui Kalėdų eglutė, tas mažas žalias medelis, tampa viso gyvenimo centru. Kokia eglutė šiemet žaliuos per jūsų Kalėdas? Gal atvežta iš miško, nukirsta plantacijoje, kur auga tik Kalėdoms skirtos eglelės. O gal tai bus kėnis? Gal eglės ar kėnio šaka?

Tikimės, kad daugelio jūsų namuose kvepia Lietuvos miškininkų padovanota eglės šaka – šiemet jas dalino gruodžio 20-ąją, vienu metu, kad niekam skriaudos nebūtų. Esame įpratę, kad eglutės mūsų namuose būtų tikros. Ir tą galima padaryti be jokios skriaudos miškui. Juk didesnė skriauda gamta ir mūsų aplinkai – plastmasinė eglelė, kuri  po keleto metų tampa nebemiela ir keliauja į sąvartyną. Ten ji  gulės ir dūlės šimtus metų...

O žaislai? Pažiūrėkite visi į savo eglutes. Jeigu jų dar nepuošėte – į žaislų dėžutes: ar daug turite labai senų, stiklinių žaislų? O šiaudinių, savo gamintų? O plunksninių, drožtų iš medžio? Tik ne plastikinių?

Patarimas tiems, kas  puošia lauke augančia eglutę: prie lango, su gražiais žaislais, ji atrodo labai iškiliai. Kokius žaislus jai rinktis?

Gal labai didelius stiklinius bumbulus?

Na ne... Lauke esančiai eglutei geriausiai tinka ledo žaislai. Juos esu daręs prieš daugybę metų, neseniai vėl pakartojau – puikūs, dievaži. Ir jokių investicijų, be to – po Trijų Karalių jie tampa paprastu ledu, kuris ištirpsta atšilus.

O kaip juos pasigaminti?

Tai visai nesudėtingas darbas. Reikia turėti daug stiklinių, molinių, plastikinių indų, kurie taps žaislų formelėmis. Į jas įmerkiame siūlus, pridedame uogų, žalių lapelių ir užpilame vandeniu. Jį galima padažyti sultimis,  natūraliais dažais. Užpildytos formos sudedamos į šaldiklį ar šaldymo kamerą, paliekamos, o rytą jau turime puikius žaisliukus. Tereikia juos atsargiai išimti iš formos ir kabinti ant eglutės.

Pabandykite, tikrai apsidžiaugsite. O dar bus smagiau žinant, kad jūsų žaislai neterš aplinkos, kad jiems gaminti nebuvo naudojama jokia energija.

 

S.Paltanavičius

Rekomenduojami video