Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaip palengvinti namų tvarkymo darbus?


Namų ruošos darbai ar butų valymas neturi būti sudėtingi ar eikvoti jūsų brangų laiką ir energiją. Štai keli paprasti patarimai, kaip sugaišti mažiau laiko valymui, ir minimalistinės valymo procedūros, kad jūsų namai būtų švarūs ir jums nereikėtų jų valyti dažnai.

Taigi dažnai mūsų namai gali išeikvoti mūsų energiją ir laiką. Turime skirti laiko juos valydami, tvarkydami ir prižiūrėdami. Tai gali atrodyti kaip nesibaigiantis ciklas, ypač kai turite užimtą šeimą ir (arba) įtemptą gyvenimą!Tačiau yra būdų, kaip palengvinti namų priežiūrą, atlikus keletą pakeitimų, šiek tiek planuojant ir taikant lanksčią tvarką.

Darykite mažus dalykus

Galite nustatyti savo laikmatį 15 ar 30 minučių per dieną, netgi specialią „Power Hour“ didesniems darbams atlikti. Pasirinkite kambarį arba tam tikrą užduotį (pavyzdžiui, langus) ir nustatykite ją. Tęskite, kol išsijungs laikmatis, tada sustokite.Trumpi laiko tarpai atrodo daug lengviau valdomi ir gali būti įtraukti į mūsų dieną tarp kitų dalykų.

Sąrašas

Sudarykite sąrašą ar kokią nors diagramą, kurioje išvardyti visi jūsų namo kambariai. Eikite per kiekvieną kambarį, tiksliai nustatydami, ką ir kaip dažnai reikia valyti.Įsitikinkite, kad įtraukėte viską nuo grindjuosčių iki lubų šviestuvų ir voratinklių, kurių tikrai nematote, nebent pažvelgtumėte į viršų. Nepamirškite ir už po sofomis – vietų, kur kaupiasi viskas nuo maisto trupinių iki lego detalių.

Sugalvokite rotaciją kiekvienam kambariui. Išsiaiškinkite, ar lengviau sugrupuoti panašius darbus, pavyzdžiui, nuvalyti dulkes nuo grindų lentų apačioje, o ne taip, kaip darote kiekvieną kambarį atskirai. O gal sutvarkyti visus tualetus namuose vienu ypu arba po vieną, kai ateini daryti būtent toje patalpoje.

Išsiaiškinkite, kaip dažnai turite atlikti kiekvieną darbą. Ar tai kas savaitę, kas mėnesį ar kas šešis mėnesius? Užsirašykite viską, kad kur nors, telefone arba šaldytuvo priekyje.

Komandinis darbas

Jei namuose esate ne vienas, kodėl turėtumėte juos valyti tik jūs?Sudarykite sąrašą visų darbų, kuriuos reikia atlikti namuose. Įtraukite tokius dalykus kaip indų plovimas, švarių skalbinių lankstymas, nešvarių skalbinių įdėjimas į plovyklą, šiukšlių išnešimas, šuns maitinimas.Sugalvokite, kad kiekvienas, kuris gyvena namuose, galėtų padėti palaikyti švarą.

Rekomenduojami video