Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaip tinkamai pakabinti paveikslą

 Vienas iš paprasčiausių būdų papuošti namus – ant sienos pakabinti paveikslą. Tai gali būti ir pačių rūpestingai parinktas meno kūrinys, ir dovanotas, ir visai netyčia atklydęs paveikslas ar jo reprodukcija. Meno dirbiniais puoštas būstas yra gražesnis, jaukesnis, atspindi jame gyvenančių žmonių pasaulėjautą. Kad įspūdis būtų kuo geresnis, kabinant paveikslus ant sienų svarbu paisyti tam tikrų taisyklių. Štai ką reikėtų žinoti.

  • Parinkite tinkamą aukštį. Paveikslus kabinti reikėtų vidutiniame suaugusio žmogaus akių aukštyje. Jis dar vadinamas anglišku terminu „gallery height“ ir yra maždaug 145 cm nuo žemės. Paisant šios taisyklės reikia matuoti taip, kad paveikslo vidurys būtų būtent tokiame aukštyje. Jei kabinate paveikslų kompoziciją, įsitikinkite, kad visos kompozicijos vidurys bus 145 cm aukštyje.
  • Tinkamai išdėstykite. Paveikslų kompoziciją ant sienos galima kabinti įvairiai: lygiuojant apatines arba viršutines jų kraštines, paveikslus išdėliojant simetriškai, mažesnius kabinant aplink didesnį ir pan. Netingėkite ir išmėginkite įvairius variantus. Tiesa, prieš kabinant paveikslus ant sienos patogiausia įvairias jų kombinacijas formuoti išdėstant ant grindų.
  • Nekabinkite po vieną paveikslą ant kiekvienos sienos. Sugrupuoti meno kūriniai atrodo kur kas įspūdingiau. Kompozicija atrodys tvarkingesnė, jei tarp paveikslų išlaikysite tam tikrą atstumą, pavyzdžiui, 3–5 arba 10–15 cm. Jį reikėtų pasirinkti atsižvelgiant į paveikslų matmenis ir kiekį bei būsto sienų aukštį ir plotį.
  • Didesnių matmenų kūriniui parinkite gerai apšviestą ir kuo tuštesnę sieną.
  • Greta paveikslų nekabinkite sieninių kalendorių, laikrodžio ar kokių nors suvenyrinių niekučių. Meno kūriniams tokia kaimynystė netinka.
  • Jei turite daug paveikslų, sugrupuokite juos ne tik pagal žanrą, dydį, spalvas, bet ir pagal meninę vertę. Šalia originalaus kūrinio nekabinkite reprodukcijos.
  • Paveikslus kabinti galima ne tik ant vinių ar specialių kabliukų. Jei yra galimybė, lubų ir sienos sandūroje galima įtaisyti specialius bėgelius, nuo jų nuleisti vos įžiūrimą valą ir ant jo pakabinti paveikslus. Esminis tokios kompozicijos pranašumas yra tai, kad ją galima lengvai keisti, paveikslus pakelti aukščiau, nuleisti žemiau, sukeisti vietomis.
  • Kitas paveikslų eksponavimo būdas – sustatyti juos ant ilgos siauros lentynėlės, pakabintos ant sienos.

 

Rekomenduojami video