Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaip stiprinti naminių gyvūnų imunitetą

Pastaraisiais pandemijos ir užkrečiamų ligų protrūkio metais imuniteto stiprinimas tapo ypač aktualia tema visuomenėje. Plačiose diskusijose randasi vis daugiau dėmesio ir keturkojų žmonių draugų – gyvūnų augintinių bei ūkinių gyvūnų sveikatai ir gerovei. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) dalijasi patarimais, kaip stiprinti gyvūnų imunitetą. 

„Ne paslaptis, kad gyvūnai, kaip ir žmonės, yra nuolat veikiami aplinkos veiksnių, galinčių turėti neigiamos įtakos jų imunitetui, o šiam susilpnėjus visi tampa pažeidžiami ir imlūs ligoms. Mūsų imuninės sistemos panašios, todėl ir jų stiprinimas yra panašus. Kartu svarbu nepamiršti ir veiksnių, silpninančių gyvūnų imunitetą: pirminio imunodeficito, navikų, virusinių infekcijų, streso, alergijų, operacijų, vakcinų ir vaistų poveikio, amžius, prastos miego kokybės, judėjimo trūkumo bei žarnyno problemų. Sumažinę jų poveikį, nesunkiai pakeitę savo kasdienius įpročius ir skyrę laiko organizmo stiprinimui būsime stipresni ir atsparesni bei galėsime smagiai mėgautis laiku drauge su savo gyvūnais“, – ragina VMVT Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vyriausioji specialistė Gintarė Mockevičienė.

VMVT atstovė primena, kad imunitetas – organizmo apsaugos būdas apginti nuo visko, kas jam genetiškai svetima: bakterijų, virusų, parazitų, persodintų audinių ar organų, baltymų kiekio. Gyvūnų augintinių imuninė sistema turi specia¬lias apsaugines reakcijas, su kurių pagalba atpažįsta „savą“ ir „svetimą“, taip pat šalina mirusias ir pakitusias organizmo ląsteles. Taip susiformuoja atmintis, kuri padeda organizmui susidoroti su antigenu šiam patekus į organizmą antrą kartą.

„Gyvūnų imuninė sistema lemia jo išgyvenimą. Suaugusių gyvūnų imunitetas saugo ne tik nuo užkrečiamųjų ligų, bet ir nuo uždegiminių bei auglių, autoimuninių ligų. Tinkamas rūpinimasis gyvūno sveika mityba, reguliaria mankšta ir saugia aplinka užtikrina stiprų imunitetą, ilgą bei sveiką augintinio gyvenimą“, – tvirtina VMVT specialistė.

Natūraliai sustiprinti gyvūno augintinio imuninę sistemą galima vadovaujantis šiais patarimais:

1. Skatinti fizinį aktyvumą vedžiojant ir žaidžiant; 
2. Maitinti augintinį subalansuotai ir sveikai, taikyti biologinei rūšiai tinkama mityba kiekviename gyvenimo etape;
3. Reguliariai girdyti šviežiu vandeniu iš švaraus dubens;
4. Papildyti įprastą augintinio maisto racioną papildais (dėl pasirinkimo naudinga pasitarti su veterinaru). Sparčiausiai organizmo imuninę sistemą stiprina vitaminas C, vitaminas E, Omega-3 riebalų rūgštys ir probiotikai. Augintinio imuninei sistemai stiprinti siūlomi ežiuolės preparatai ar produktai.
5. Valdyti stresines situacijas, išsiaiškinti, kokie veiksniai kelia stresą Jūsų gyvūnui augintiniui, vengti jų;
6. Užtikrinti gyvūno kūno higieną tinkamai prižiūrėti kailį, akis, ausis, dantis, letenas, nagus;
7. Dažniau glostyti ir kasyti savo gyvūno kailį, tai puikus atsipalaidavimo šaltinis augintiniui, gerina kraujotaką, stimuliuoja raumenis, teigiamai veikia gyvūno savijautą. Naujausi tyrimų duomenys rodo, kad masažo terapija gyvūnams mažina depresiją, baimę ir nerimą, skausmą bei stresą. Augintiniai, kuriems taikoma ši praktika pasižymi pagerėjusia nuotaika, motyvacija ir elgesiu;
8. Reguliariai lankytis pas veterinarą.

Rekomenduojami video