Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaip savo verslą padaryti Agile?

Verslas gyvuojantis šiuolaikiniame pasaulyje susiduria su daugybe iššūkių. Siekiant su šiais iššūkiais susidoroti, verslo veikimas yra neatsiejamas nuo greičio. Reikia visuomet būti vienu žingsniu priekyje – greičiau priimti sprendimus, greičiau nustatyti tendencijas, greičiau išsiaiškinti kylančias problemas, greičiau pateikti produktus rinkai.

Lengva pasakyti, bet kaip tai padaryti? Deja, tapti greitesniais per vieną naktį neįmanoma. Įmonės bei organizacijos turi imtis konkrečių veiksmų ir paruošti visą savo komandą transformacijai. Geriausias būdas pasiekti efektyvių rezultatų tiek versle, tiek komandos viduje – pasinaudoti Agile projektų valdymo principais. Tad panagrinėkime, kaip turimą verslą galima padaryti Agile ir supraskime, kodėl reikėtų ryžtis šiai transformacijai.

Kas yra Agile ir ar galima to išmokti?

Visų pirma reikia išsiaiškinti, kas yra Agile. Jei dirbant pagal tradicinį verslo modelį yra įprasta laukti „didžiojo sprogimo“, tai Agile komanda darbą atlieka mažais, gerai apgalvotais žingsniais, dar vadinamais sprintais. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad taikant Agile metodą yra nuolat aptariami ir vertinami verslo reikalavimai, planai bei rezultatai, kas padeda komandoms greitai bei efektyviai reaguoti į neišvengiamus pokyčius.

Kaip pritaikyti Agile savo versle? Ar įmanoma to išmokti? Šiuo metu yra randama daugybė šaltinių, kuriuose plačiai pasakojama apie Agile principų ir vertybių  taikymą projektų valdyme. Tačiau ne paslaptis, kad reikalinga informacija geriausiai įsisavinama per konkrečias žinias ir praktiką, ką suteikia Management 3.0 mokymai. Tokie mokymai yra skirti vadovams bei lyderiams, norintiems išmokti įvaldyti Agile principus. Svarbu pastebėti, jog tyrimai rodo, kad „tradicinio stiliaus“ vadovai yra didžiausia kliūtis pereinant prie Agile darbo metodų. Todėl vadovai ir lyderiai turi sužinoti, koks yra jų vaidmuo Agile organizacijose ir kokį indėlį jiems reikia įnešti į greitą, efektyvų bei produktyvų komandos darbą.

Agile verslo privalumai

Galbūt kyla klausimas: ar išties Agile verslas yra pranašesnis už tradicinius verslo sprendimus? Atsakysime į šį klausimą apžvelgdami Agile verslo privalumus.

●       Greitas reagavimas į naujas rinkos sąlygas ir konkurentus. Rinkos pokyčiai ir konkurencija šiandieniniame verslo pasaulyje – neišvengiami. Todėl kiekvienas verslas turi gebėti susidoroti su atsirandančia konkurencija ir besikeičiančiomis rinkos sąlygomis. Verta pastebėti, kad net jei jūsų verslas dar nesusiduria su konkurencija, sparčiai besikeičiančioje rinkoje lieka tik laiko klausimas, kada atsiras naujų konkurentų, keliančių grėsmę. Agile verslui su šiais iššūkiais susidoroti lengviau, nes gebėjimas greitai reaguoti į pokyčius bei priimti naujus sprendimus yra neabejotinas pranašumas.

●       Efektyvūs kylančių problemų sprendimai. Taip jau yra, kad joks verslas neveikia tobulai. Nuolat susiduriama su tokiomis problemomis, kaip stringantys užsakymai, siuntų vėlavimai, įvairūs sutrikimai įmonės viduje. Agile verslas šias ir panašias problemas atpažįsta greičiau. Tad išlieka didelė tikimybė, kad iškilusias problemas efektyviai išspręsite iki tol, kol jos nepridarė didelės žalos.

●       Naujų produktų ir paslaugų pateikimas klientams. Augantiems verslams Agile metodas gali padėti kur kas greičiau bei sėkmingiau įsitvirtinti rinkoje. Ši metodika pabrėžia naujovių svarbą ir didelį dėmesį skiria klientų lūkesčių patenkinimui, todėl yra itin naudinga tiems verslams, kurie nuolat kuria ir pristato produktus bei paslaugas.

Žingsniai, padėsiantys įgyvendinti pokyčius

Minėjome, jog Agile verslas negimsta per naktį. Siekiant naudingų pokyčių kiekvienam vadovui ar lyderiui reikia įgyti reikiamų žinių apie Agile ir žingsnis po žingsnio pritaikyti šiuos principus, vertybes ir darbo  metodus savo versle. Kokie žingsniai yra būtini norint sukurti Agile verslą? Išskiriame svarbiausius:

●       Skatinkite verslų mąstymą ir savarankiškumą. Agile pabrėžia visų komandos narių indėlį į verslo sėkmę. Todėl vadovas turi skatinti komandos narių savarankiškumą ir verslumą. Leiskite komandai pačiai spręsti savo problemas ir priimti sprendimus. Įrodyta, jog savarankiškesni darbuotojai greičiau priima teisingus sprendimus.

●       Burkite optimalias komandas. Didelės komandos dažnai neatneša norimų rezultatų, nes ne visi komandos nariai įsitraukia į procesą. Vietoj didelių komandų burkite mažesnes, kur visi būtų lygūs, teiktų savo idėjas, išsakytų nuomonę ir kartu priimtų sprendimus.

●       Venkite rutinos. Rutina, atsisakymas priimti naujoves kenkia verslui. Neleiskite rutinai užvaldyti verslo, neprisiriškite prie konkrečios darbo eigos ir net įmonės kultūros. Išlikite lankstūs, drąsiai įtraukite naujas idėjas.

●       Atsisakykite to, kas neveikia. Nesvarbu, ar bandote rasti naują potencialių klientų generavimo strategiją, ar tobulinate požiūrį į reklamą, turite būti pasirengę atsisakyti visko, kas neveikia ir neteikia naudos.

●       Sutelkite dėmesį į sprintus. Svarbu suprasti, kad Agile veikia iteracijų pagalba. Sprintų metu komandos nariai pasiskirsto darbus ir siekia juos atlikti kuo našiau per tam skirtą laiką. Tad norėdami priimti greitus, efektyvius verslo sprendimus neplanuokite tolimų projektų iš anksto, veikite čia ir dabar.

Ar mano verslas gali būti Agile?

Vis dar nesate tikri, ar jūsų verslas gali būti Agile? Reikia akcentuoti, kad bet koks verslas savo veikloje gali sėkmingai pritaikyti Agile principus ir vertybes. Svarbiausia, ką reikia padaryti – pasiryžti pokyčiams. Pasiryžus įgyvendinti pokyčius įsitikinkite, kad jūsų verslas geba:

●       Greitai priimti sprendimus;

●       Lanksčiai prisitaikyti prie pokyčių;

●       Noriai priimti naujas idėjas, iššūkius bei sprendimus.

Atminkite, didžiausi Agile priešai – nejudrumas, nelankstumas, naujovių baimė. Tad jei savo versle jaučiate bent vieną iš šių grėsmių reikėtų ją pašalinti, nes tik tokiu atveju Agile išties veiks ir leis pasiekti norimų rezultatų. Žinoma, negalima pamiršti ir to, jog Agile verslas yra greitas, nuolat reikalaujantis naujų žinių bei pasiūlymų. Tad nusprendus savo verslą padaryti Agile užmigti ant laurų nevalia.

.

Rekomenduojami video