Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaip nesusipykti, jei draugas paprašo paskolinti pinigų

Vėluoja atlyginimas, o gal svarbiam pirkiniui arba automobilio remontui pritrūkote 100 ar daugiau eurų? Taip nutikus, mūsų akys pirmiausiai krypsta į artimuosius ar draugus. „Paskolink, greit atiduosiu“, „Labai reikia, grąžinsiu kitą savaitę“ – tokie tradiciniai prašymai. Psichologai perspėja, kad pinigų skolinimas neretai tampa draugystės išbandymu.

„Jeigu nori susipykti su draugu, paskolink jam pinigų“, – drąsiai sako psichologas Marius Daugelavičius. Pasak psichologo, pinigų skolinimą, ypač tokį, kuris viršija 100 ar daugiau eurų, būtina įteisinti pas notarą. „Jeigu yra sutvarkyti visi formalumai – notariniai susitarimai, sutariamas užstatas, tada ir skolininkas atsakingiau žiūri į procesą. O jeigu sakoma „na, paskolink, tikrai atiduosiu“, o po to vėluojama ir vėluojama, tai tokie skolinimai dažnai baigiasi nutrauktomis draugystėmis“, – sako M. Daugelavičius.

Vėluoja atlyginimas, o gal svarbiam pirkiniui arba automobilio remontui pritrūkote 100 ar daugiau eurų? Taip nutikus, mūsų akys pirmiausiai krypsta į artimuosius ar draugus. „Paskolink, greit atiduosiu“, „Labai reikia, grąžinsiu kitą savaitę“ – tokie tradiciniai prašymai. Psichologai perspėja, kad pinigų skolinimas neretai tampa draugystės išbandymu. „Jeigu nori susipykti su draugu, paskolink jam pinigų“, – drąsiai sako psichologas Marius Daugelavičius. Pasak psichologo, pinigų skolinimą, ypač tokį, kuris viršija 100 ar daugiau eurų, būtina įteisinti pas notarą. „Jeigu yra sutvarkyti visi formalumai – notariniai susitarimai, sutariamas užstatas, tada ir skolininkas atsakingiau žiūri į procesą. O jeigu sakoma „na, paskolink, tikrai atiduosiu“, o po to vėluojama ir vėluojama, tai tokie skolinimai dažnai baigiasi nutrauktomis draugystėmis“, – sako M. Daugelavičius.

Dliema: nesusipykti su draugu ar susigrąžinti pinigus

Psichologo M. Daugelavičiaus teigimu, net ir nedidelės pinigų sumos draugiškas paskolinimas be teisinių dokumentų gali baigtis kivirčais, ypač jei vėluojama skolą grąžinti. „Jeigu vėluojama grąžinti skolą, draugui ar giminaičiui būtina apie tai priminti, nors tai ir kelia šiokį tokį spaudimą ir sukelia neigiamą reakciją. Paskolinusiam kyla dilema – ar geriau nesusipykti su draugu ir dar palaukti, ar susigrąžinti pinigus. Jeigu žmogus nenori grąžinti pasiskolintų pinigų – tai gai būti lemiamas išbandymas draugystei“, – sako M. Daugelavičius. Jis juokauja, kad jokie psichologai nepadės, jeigu žmogus negali susitvarkyti su savo finansais.

Rekomenduojami video