Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaip gerai išvalyti langus

 Langų valymas – bene dažniausiai atidėliojamas buities darbas. Ne paslaptis, kad tai reikalauja ne tik kruopštumo, bet ir laiko, o rezultatas ne visada džiugina. Tačiau atėjus pavasariui, nešvarūs langai vis dažniau rėžia akį, todėl pateikiame keletą patarimų, kaip greitai ir efektyviai juos išvalyti.

Nepamirškite rėmų ir palangių

Prieš pradėdami valyti stiklus, visų pirma nuvalykite palangę ir rėmus. Jei to nepadarysite, ant jų esančios dulkės ir nešvarumai netruks nusėsti ant stiklo. Specialistai palanges ir rėmus pataria nuplauti šiltu muiluotu vandeniu.

Taip pat nepalikite neišvalytų langų kampų. Jei su paprasta pašluoste jų išvalyti nepavyksta, paimkite lapą popieriaus, iš jo kampo suformuokite smailų galą ir juo iškrapštykite nešvarumus, susikaupusius lango kampuose.

Vanduo ar specialios priemonės?

Langams valyti nebūtina pirkti brangių cheminių priemonių. Jei jie nėra labai purvini, puikiausiai išvalysite vien vandeniu, tik svarbu, kad jis nebūtų nei per šiltas, nei per šaltas. Valydami vandeniu būtinai naudokite mikropluošto šluostę – ji puikiai sugeria drėgmę, pašalina visas dėmes ir nepalieka valymo žymių. Jei langai yra labiau išsipurvinę, juos valykite šilto vandens ir indų ploviklio tirpalu.

Žinoma, langus galima valyti ir specialiais plovikliais, kurie parduodami visose buities prekių parduotuvėse. Tačiau jei norite sutaupyti, apsilankykite automobilių dalių parduotuvėse, kuriose tokios priemonės kainuoja mažiau.

Nublizginti padeda laikraščiai

Nuo seniausių laikų langams valytti naudojami ir laikraščiai. Jie tikrai padeda pasiekti pageidaujamą blizgesio efektą ir nepalieka prie stiklo prilipusių pūkelių, tačiau gali ištepti ne tik rankas, bet ir plastikinius lango rėmus. Be to, laikraščiai prastai sugeria drėgmę.

Svarbu gerai nusausinti

Langus valykite tol, kol jie taps visiškai sausi. Skirtingas langų puses patartina valyti skirtingais judesiais: jei vidinę langų pusę valote vertikaliais judesiais, išorinę trinkite horizontaliais – tai padės pasiekti geresnių rezultatų, nes aiškiai matysite, kurioje pusėje liko valymo dėmių ar rėžių.

Ilgalaikė apsauga

Jei norite, kad stiklai ilgai išliktų švarūs, naudokite specialias medžiagas. Parduotuvėse yra priemonių, kurios užtikrina ilgalaikį valymo efektą ant stiklų sudarydamos apsauginę plėvelę, saugančią nuo purvo. Specialistai tvirtina, kad tokių priemonių poveikis jaučiamas visus metus. Jei tokį tirpalą norite pasigaminti namuose, sumaišykite vandenį su glicerinu (santykis – 3:7), įlašinkite kelis lašus amoniako ir šiuo tirpalu patrinkite švarius stiklus.

 

Rekomenduojami video