Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaip gelbėti spygliuočius?

Daugumos sodybų aplinką puošia dekoratyviniai spygliuočiai. Kaitrią, sausą vasarą jaunesniems augalams gali prireikti šeimininkų pagalbos, tačiau ji gali pridaryti ir žalos.

Ką daryti, jei nurudavo dekoratyvinių spygliuočių šakelės?

Tujų bei kitų spygliuočių šakelių rudavimo ir džiūvimo priežasčių labai daug. Dažniausia jų – netinkamas laistymas per karščius. Esant saulėtoms dienoms, laistyti augalus reikėtų tik vakare, nes dieną ant šakelių susidarę vandens lašai surenka saulės spindulius kaip didinamieji stiklai, tad spygliai paprasčiausiai nudega.

Kita priežastis – per daug saulėta augimo vieta. Tokiu atveju reikėtų augalui sukurti dirbtinį pavėsį.

Nuruduoti gali ir dėl ligų. Jomis augalai pradeda sirgti dar žiemą, bet požymiai išryškėja tik pavasarį, todėl profilaktiškai augalus reikėtų nupjovus nudžiūvusias šakas ir nupurškus juos fungicidais. Purkšti reikėturkšti fungicidais. Pavyzdžiui, kadagiams pagelbėti galima išpų ne per karščius, nes kitaip augalui tik pakenksite. Jei dėl nudžiūvusių tujų šakelių kalta kaitri saulė, reikėtų jas stebėti, tačiau ligos apniktas tujas geriau sunaikinti.

Ant pušų šakelių įsitaisė bjaurūs įnamiai?

Pušelių spyglius graužia paprastųjų pušinių pjūklelių lervos, jos darbuojasi  balandžio–rugsėjo mėnesiais, gyvena kolonijomis.

Jaunos lervutės nugraužia spyglių pakraščius palikdamos tiktai centrinę gyslą. Ji džiūsta, geltonuoja, vėliau nukrinta ant žemės. Kenkėjus  nesunku atpažinti – palietus šakelę, visos lervos vienu metu pakelia priekinę kūno dalį ir iš burnos išleidžia sakuoto skysčio lašelius.

Kaip nuo jų gintis? Paprasčiausias būdas – surinkti ir sunaikinti ant spyglių aptiktus  pirmos kartos kenkėjų kokonus arba pačias lervutes. Žinoma, tai padaryti įmanoma tik tuo atveju, kai pušelė dar neaukšta. Kitu atveju jas naikinti tenka cheminėmis priemonėmis, kurios purškiamos tiesiai ant lervų sankaupų.

 

Parengė Vilma BIČIŪNAITĖ

Rekomenduojami video