Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaimyniški santykiai ne visada malonūs

Žmogus – socialinė būtybė. Gaila, kad kai kurie mūsų kaimynai apie tai pamiršta ir gyvena pagal džiunglių įstatymus. Kaip atkurti pašlijusias žmogiškumo normas, rasti bendrą kalbą su nepatogiu kaimynu ar minimaliai sumažinti jo daromą žalą? Pusiau juokais, pusiau rimtai nustatykime, kas tai per „žvėrys“.

Geniai

Žmonės „geniai“ – viena iš problematiškiausių kaimynų kategorijų. Jų butuose nuolatinis triukšmas: jie daro remontą, ruošia šeimos vakarienę penkiasdešimčiai asmenų, o paskui, išėjus svečiams, daro generalinę tvarką. Jų aktyvumo pikas kažkokiu stebuklingu būdu būna vakare ir naktį. „Geniai“ su malonumu ir išmanymu naudoja įvairią techniką. Jei įjungia muziką, tai tik per galingiausias kolonėles, beje, susidaro įspūdis, kad garsiakalbiai nukreipti būtent į jūsų pusę. Daužyti į sieną ar skambinti į duris beviltiška – neišgirs. Jie apskritai neįtaria, kad jūs egzistuojate – juk iš jūsų buto nesklinda panašūs garsai.

Kovoti su „geniais“ galima administracinėmis priemonėmis arba naudojant jų metodus. Sulaukę tylos jų bute, labai garsiai paleiskite mėgstamą melodiją ir, kai pavyks išvilioti juos iš buto, išsakykite savo pretenzijas.

Kaip juos atpažinti. Vidutinio amžiaus, sportiški, susirūpinusiu veidu vyrai. Moterys išsiskiria daugybe krepšių ir paketais rankose.

Vilkai

Ši kaimynų kategorija elgiasi labai agresyviai. Jei sudužo puodelis arba nusprendėte pranešioti batelius aukšta pakulne, budri „vilkų“ ausis sugaus tuos garsus. Tokie kaimynai pasinaudos bet kokia barnio galimybe, rašys skundus į namų valdybą ar policiją. Gyvendami šalia jų, išmoksite kontroliuoti televizoriaus garsą. Bet tai neišgelbės nuo jų agresijos. Kaimynams „vilkams“ tai vienas didžiausių malonumų gyvenime. Pykdamiesi ir keldami skandalus, jie atsikrato įtampos, tad įsigykite tvirtas geležines duris. Nebijokite atsikirsti kaimynams ir kovokite dėl savo teisių. Praradę galimybę nebaudžiamai tyčiotis iš jūsų, jie imsis santūresnės aukos.

Kaip juos atpažinti. Tai vieniši pagyvenę abejų lyčių žmonės, damos – su rankšluosčiu ant galvos.

Lapės

Tai idealūs liudininkai policijai – viską mato, girdi ir žino. Galite pamiršti, su kuo susitikote praėjusią savaitę, o jie viską prisimins. Visos apkalbos name prasideda iš kaimynų „lapių“ buto. Žinoma, nelabai malonu žinoti, kad jus kažkas seka, bet su „lapėmis“ geriau draugauti nei kariauti. Retkarčiais pamaitinkite jas nereikšminga informacija ir nesunkiai išvengsite nemalonumų, susijusių su smalsumu ir plepumu.

Kaip juos atpažinti. Pagyvenusios, bet dar stiprios moterys su karštligiškai spindinčiomis akimis.

Pelės

Kaimynai „pelės“ netriukšmauja, niekuo nesiskundžia, bet nuolat ko nors prašo: tai dešimt eurų iki rytojaus, tai druskos, miltų ar stiklinės pieno. Gavę norimą objektą ilgai dėkoja, išsineša laimikį ir iš karto pamiršta apie skolą. Kad ir kaip stengsitės išsisukti nuo dar vieno prašymo, kaimynai visada ras priežastį, dėl kurios bet kokia būtybė, laikanti save žmogumi, tiesiog privalės ištiesti pagalbos ranką. Todėl neverta leistis į derybas. Prisiminkite profesoriaus Preobraženskio iš „Šuns širdies“ poziciją: nors ir gailėjo badaujančių vaikų, pirkti žurnalo, kad juos palaikytų, nenorėjo.

Kaip juos atpažinti. Abejų lyčių žmonės su chalatais ir stiklainiu rankose.

Zuikiai

Gyvena tyliai, ateina į savo butą tyliai, niekada neatidaro durų, net jei garsiai prašote pagalbos laiptų aikštelėje. Blogiausia, kai „zuikiai“ gyvena virš jūsų. Net užlieję jus vandeniu apsimes, kad jų nėra namie, ir pro durų akutę stebės, kaip įvairių komunalinių įstaigų atstovai bando sutvarkyti tai, ką jie pridirbo. Kad nors kiek atvestumėte „zuikius“ į protą ir galėtumėte iškviesti juos pokalbiui, teks pasislėpus ilgai juos medžioti.

Kaip juos atpažinti. Kartojame: jų niekas niekada nematė!

 

Parengė Ina Laumenytė

Rekomenduojami video