Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kai telefonas kelyje gali padėti

Išmanusis mobilusis telefonas – tikrai prastas dalykas, kai juo naudojamasi vairuojant, nes atitraukia vairuotojo dėmesį nuo kelio. Tačiau kai kurios išmaniojo telefono programos gali išspręsti daugybę problemų: nuo pasiūlymų, kaip apvažiuoti eismo spūstį, iki mokėjimo už degalus prisiminus, jog piniginė liko namie. Svarbu juo naudotis ne važiuojant, o sustojus arba prieš kelionę.

Išmanieji telefonai gali pasitarnauti vairuotojams, bet tikrai ne nuoboduliui malšti stovint spūstyje. Pateikiame kelias naudingas programėles, kurios gali pravesti važiuojant tiek užmiestyje, tiek mieste.

„Waze“. Tai programa, kurios nauda galima įsitikinti kiekvieną dieną. Programa rodo eismo informaciją realiu laiku ir remdamasi ja apskaičiuoja greičiausią maršrutą jūsų kelionei. „Waze“ spūsčių išvengti padedančio sraigtasparnio jums neduos, tačiau leis kur kas geriau suplanuoti bet kurią kelionę.

Programėlė taip pat kaupia informacijos apie eismo spūstis istoriją ir ją nuolat analizuoja, tad netgi gali rekomenduoti, kurią minutę geriausia palikti namus ar išeiti iš darbo. „Google Maps“ atkartoja dalį „Waze“ funkcijų, tačiau tai yra kur kas įvairiapusiškesnė programėlė, itin naudinga einant pėsčiomis ar naudojantis viešuoju transportu.

„Drivitty“. Lietuvių sukurta ir tik šią vasarą startavusi programa leidžia neturėti degalinių tinklų lojalumo kortelių ir vairuojant apskritai pamiršti mokėjimo kortelę bei grynuosius pinigus. Naudojant „Drivitty“, skirtinguose degalinių tinkluose galima atsiskaityti telefonu.

„Drivitty“ skirtinguose tinkluose siūlo tokią pačią nuolaidą, o norint susimokėti už degalus tereikia kelis kartus paspausti telefono ekraną. Tai puikus sprendimas, jeigu į degalinę važiuojate tik pripildyti automobilio baką – nereikia eiti į parduotuvę ir laukti eilėje su maisto pirkėjais. Ši programa yra visiškai nauja, tad kol kas gali tekti sulaukti nustebusių aplinkinių žvilgsnių – žmonėms gali pasirodyti, jog išvažiuojate nesusimokėjęs. Beje, lietuviai vieni pirmųjų pasaulyje turi galimybę susimokėti už degalus telefonu nenueidami nuo automobilio.

„Eismo info“. Mažai žinoma ir naudojama, tačiau vairuotojams – itin naudinga programa. Joje galima matyti visus šiuo metu užmiesčio keliuose atliekamus kelio darbus, apylankas, greičio matuoklius, elektromobilių įkrovimo stoteles ir jų užimtumą realiu laiku – taip elektrinių transporto priemonių vairuotojai gali planuoti savo sustojimus.

Taip pat galima pamatyti kas kelias sekundes daromas nuotraukas įvairiuose šalies keliuose bei tikslią informaciją toje atkarpoje – oro, kelio dangos temperatūrą, jos būklę. Tai leidžia tiksliau ir saugiau suplanuoti maršrutą – pavyzdžiui, matant plikledį viename kelyje, rinktis aplinkinį.

„Unipark“. Šią programėlę sukūrusi įmonė administruoja dešimtis stovėjimo aikštelių visoje Lietuvoje ir mokamas zonas daugelyje miestų – Kaune, Klaipėdoje, Palangoje ir kituose. „Unipark“ susimokėti už stovėjimą galima ne tik miestų centruose, bet ir prie oro uostų įrengtose aikštelėse ar automobiliams skirtose zonose prie poilsio vietų – pavyzdžiui, Trakų Karaimų gatvėje.

„Trafi“. Sugedo asmeninis automobilis, planuojate kelionę tik į vieną pusę ar tiesiog norite paįvairinti kasdienybę ir išbandyti alternatyvius keliavimo būdus? „Trafi“ gali padėti visais atvejais.

Programėlėje užtenka įvesti norimą maršrutą ir ji pasiūlys įvairius kelionės būdus, jų kainą bei trukmę. Ja naudojantis galima įsigyti viešojo transporto bilietus, išsinuomoti „City Bee“ ar „Spark“ automobilį, dviratį, iškviesti „Uber“ pavėžėją. Tai yra vienas sėkmingiausių lietuviškų startuolių – programa veikia ne tik didžiausiuose Lietuvos miestuose, bet ir Rygoje, Madride, Stambule ir kituose megapoliuose.

VL

Rekomenduojami video